סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: גמידה סל חתמה הסכם שיתוף פעולה עם Editas Medicine

שתי החברות יחקרו במשותף יכולות הרג תאים סרטניים על ידי שילוב הטכנולוגיות של גמידה ואדיטס

חברת כלל ביוטכנולוגיה מתכבדת להודיע כי גמידה סל, המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-12%, חתמה על הסכם עם חברת Editas Medicine, Inc להערכת השימוש בטכנולוגית CRISPR של Editas לעריכת גנים בתאי Natural Killer אשר עברו העשרה בטכנולוגיית NAM של גמידה סל, על מנת לשפרם כטיפול בממאירויות מערכת הדם ובגידולים מוצקים.

על פי תנאי ההסכם, גמידה סל ו-Editas יחקרו במשותף מטרות על ידי שילוב הטכנולוגיות של שתי החברות, ויעריכו את יכולות הרג תאי הגידול של תאי NAM-NK לאחר עריכת הגנים בשיטה של Editas ובלעדיה, כל זאת בהמשך לתוצאות ראשוניות שעלו מניסוי Phase I בתאי NAM-NK בחולי מיאלומה נפוצה (multiple myeloma) ולימפומה מסוג non-Hodgkin כפי שפורסמו על ידי החברה.

גמידה סל (Nasdaq: GMDA) עוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ושל מחלות נדירות של מח העצם. מוצריה של גמידה סל נבדקים כיום בניסויים קליניים לטיפול בחולים בסרטן הדם, סרטן בלוטות הלימפה ומחלות דם לא ממאירות.

גמידה סל החלה בניסוי Phase III בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות NiCord, תרופה שקיבלה מה-FDA ו-EMA מעמד של תרופת יתום ואשר הוכרה על ידי ה-FDA כטיפול פורץ דרך (Breakthrough Therapy).היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים