סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עלו בכ – 0.7%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הבנקים שעלה ביותר מ – 1%

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 ומד ת"א 125 עלו שניהם בכ – 0.7%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.3%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הבנקים שעלה במעט יותר מ – 1%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק  ולאומי בעליה, אחריהן טבע בירידה, פועלים בעלייה, ואחריהן כיל, נייס וטאואר בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית בי קומיוניקיישנס שטיפסה בכ – 6%, אחריה דלתא, קרסו, בזק, שיכון ובינוי ואזורים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נייר חדרה שירדה בכ – 4%, ואחריה אלוט, אודיוקודס, טבע, אנלייט אנרגיה והמלט.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.15 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בעליות שערים קלות ובאירופה גם כן מסכים ירוקים.

נגיד בנק ישראל העניק לקרן וורבורג פינקוס היתר שליטה בחברת לאומי קארד. זאת במסגרת הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים, היוצאת לדרך במטרה ליצור גופים עצמאיים שיגבירו את התחרות בתחומים הפיננסיים. ההפרדה מלאומי יוצאת לדרך כשנה לפני המועד האחרון בחוק.

חברת תפרון חתמה על הסכם קיבוצי עם ההסתדרות וועד העובדים. ההסכם מעגן תוספת שכר חד פעמית לעובדים בשיעור של 2.5% וקובע זכאות של העובדים לתוספת ותק.

וי.בי.אל תרפויטיקס הנסחרת בנסד"ק קיבלה מענק בגובה 2.9 מיליון דולר מרשות החדשנות. מדובר במענק אשר התקבל לטובת המשך הפיתוח של VB-111 לטיפול בסרטן.

דוחות סרגון: הרווח הנקי ב - 2018 היה 23 מיליון דולר; עלייה מ - 15.6 מיליון דולר אשתקד. הכנסות החברה בשנת 2018 הסתכמו ב - 344 מיליון דולר, גידול של 3.6% בהשוואה לשנת 2017.

 מטריקס דיווחה כי היא רוכשת את חברת מידעטק. תמורת הרכישה תשלם החברה 85 מיליון ₪. חברת מידעטק עוסקת בפתרונות כוללים למערכות תוכנה.

שיכון ובינוי רוכשת חברה בארה”ב העוסקת בתחום קבלנות תשתיות. לחברה הנרכשת מחזור פעילות של כ-230 מיליון דולר וצבר הזמנות של כרבע מיליארד דולר; השלמת העסקה צפויה להתבצע תוך 3 חודשים.

כלכלני לאומי פרסמו היום סקירה לפיה "מגמת הירידה בהיקף המכירות של דירות חדשות נמשכה גם בשנת 2018. היקף מכירת הדירות החדשות היה הנמוך ביותר מאז שנת 2011, השנה בה פרצה המחאה החברתית בנושא הדיור; ניתן לצפות ליציבות מחירים גם בתקופה הקרובה".

סוכנות החלל האמריקנית תבחן את יעילות הטיפול בתאי PLX של פלוריסטם. מטרת הפרויקט להעריך את פוטנציאל הטיפול במצבים רפואיים הנגרמים במהלך משימות בחלל כמו הידלדלות שרירים ועצמות וחשיפה לקרינה.

תעוזה: ביונס קיבלה אישור לשווק באירופה את הטיפול בשלפוחית רגיזה. התסמונת פוגעת ב-33 מיליון בני אדם בארה"ב ו-526 מיליון בני אדם בעולם. בנוסף, ביונס מפתחת מוצרים נוספים בתחום השיקום הנוירולוגי, טיפול בכאב ובתחום האורולוגיה.

דו”חות דלתא: הרווח הנקי עלה ברבעון הרביעי של 2018 ב-23%. ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו ב-454 מיליון דולר. החברה תחלק דיבידנד של 3.5 מיליון דולר.

חברת מלונות דן חתמה על עסקת רכישה של חלק ממלונות הכשרת הישוב. היקף העסקה כ-225 מיליון ₪. בשלב ראשון נרכשו מלון רימונים אילת, רות רימונים בצפת ומלון רימונים המעיין בנצרת.

נחתם הסכם מיזוג בין אירונאוטיקס לבין ”רפאל” וסטולרו. תמורת הרכישה ישלמו הקונים 15.36 ש"ח למניה, מחיר המשקף לחברה שווי כולל של 850 מיליון ₪. עם השלמת המיזוג מניות החברה ימחקו מהמסחר בבורסה.

דוחות נייר חדרה: ההכנסות בשנת 2018 צמחו בכ-8% בהשוואה לשנה הקודמת. הרווח הנקי הסתכם בכ-129 מיליון שקלים בהשוואה לכ-46 מיליון שקלים בתקופה המקבילה. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בסך 50 מיליון שקלים.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים