סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל"ן

איסתא נכסים מרחיבה את פעילותה בפרויקטי מחיר למשתכן

תקים כ-600 יח"ד בירושלים; בנוסף תבנה החברה 4,500 מ"ר מסחר בפרויקטים בירושלים שישמשו כנכס מניב

’איסתא נכסים’ מקבוצת איסתא מודיעה על זכיה, יחד עם חברת סלע בינוי, בשני פרויקטים של "מחיר למשתכן" בירושלים, בשכונות ’קטמון’ ו’מורדות ארנונה’ – מאזורי הביקוש הגבוה ביותר בירושלים. במסגרת הפרויקטים, ובאמצעות חברה משותפת לאיסתא נכסים וסלע בינוי, ייבנו כ-600 יח"ד והחברות מעריכות כי הרווח הצפוי מהפרויקטים יעמוד על כ-150 מיליון שקל.

הפרויקט בשכונת קטמון כולל הקמת 316 יח"ד, מתוכן 32 יח"ד למכירה בשוק החופשי, והחברה מעריכה כי הרווח בפרויקט יעמוד על כ-80 מיליון שקל. בנוסף בוחנת החברה הגדלת מספר יח"ד בפרויקט, מתוך מטרה שמכירה נוספת של יח"ד בשוק החופשי יספקו תרומה נוספת לרווחיות. הפרויקט כולל הקמת שטחים מסחריים בהיקף של 3,400 מ"ר שישמשו כנכס מניב לחברה. להערכת מומחי נדל"ן באזור ירושלים, פרויקט קטמון הוא הפרויקט היוקרתי ביותר שפורסם עד כה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן".

הזכייה בשכונת מורדות ארנונה, היא במתחם הגדול ביותר שהוצע במכרז, והפרויקט כולל הקמת 276 יח"ד, מתוכן כ-54 יח"ד למכירה בשוק החופשי. החברות מעריכות כי הרווח בפרויקט יעמוד על כ-70 מיליון שקל. הפרויקט כולל הקמת שטח מסחרי בהיקף של 1,000 מ"ר.

סה"כ השטחים המסחריים בירושלים הינם כ-4,500 מ"ר והם צפויים להצטרף לשטחים מסחריים בהיקף של כ-6,000 מ"ר בפרויקטים ברמת אפעל ובראשון לציון. בכוונת החברה להחזיק בשטחים אלו כנכסים מניבים.

הפרויקטים של איסתא בירושלים, מהווים התרחבות לפרויקטי "מחיר למשתכן" של החברה בגליל ים, ראשון לציון ורמת אפעל. בגליל ים בהרצליה מכרה החברה לזכאי הפרויקט לפני מספר חודשים 175 יח"ד, ב-3 ימי מכירות, בהיקף כולל של כ-300 מיליון שקל. בנוסף השלימה החברה מכירתן של 34 מתוף 52 יח"ד בשוק החופשי. הפרויקט עתיד לצאת לדרך עוד החודש, ואיסתא נכסים וסלע בינוי יקימו 8 בנייני מגורים בני כ-9 קומות כל אחד, וסה"כ 260 יח"ד (לזכאים ולשוק החופשי).

לאיסתא פעילות לוגיסטיקה המהווה מנוע צמיחה לשנים הקרובות. הפעילות תופסת תאוצה בשנה האחרונה כך שבנוסף לדיווח מלפני מספר חודשים על הרחבת הפעילות במתחם בית חלקיה, רכשו איסתא נכסים ונדב בלילה זכויות בקרקע בהיקף של 102 דונם של מושב מגן שאול בגלבוע תמורת 31 מיליון שקל.

לדברי עו"ד שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים: "הצלחת פרויקט "מחיר למשתכן" מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה שלנו להרחבת פעילות הנדל"ן של הקבוצה ואנו ממשיכים בקידום פרויקטים מסוג זה באזורי ביקוש בלבד. מודל העבודה שלנו כולל ניהול סיכונים קפדני אשר מחד, אנו פועלים למכור את מרבית יח"ד הדיור בשוק החופשי במחירי פריסייל ומאידך ההתקשרות עם סלע בינוי, שותפתנו, מבטיחה שלא ניחשף לתנודות בעלויות הבניה. לצד פעילות "מחיר למשתכן" אנו מאיצים את פעילותנו בתחום המרכזים הלוגיסטיים, יחד עם היזם נדב בלילה, ובוחנים התקשרויות עם מושבים וקיבוצים נוספים במיקומים בעלי חשיבות לוגיסטית, צרכי אחסנה ונגישות לצירי תנועה ראשיים. אנו משוכנעים כי פעילויות אלו ייצרו ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו".

איסתא נכסים מהווה זרוע הנדל"ן של קבוצת איסתא. הפורטפוליו של החברה כולל 12 בתי מלון פעילים ובהקמה בארץ ובחו"ל, וכן בנייני משרדים ונכסים משמעותיים בתחום הלוגיסטי בישראל. כיום מנהלת החברה נכסים מניבים בהיקף של למעלה מ-1 מיליארד שקל.

במסגרת מחיר למשתכן, החברה יוזמת שלושה פרויקטים במרכז הארץ, בגליל ים, ראשון לציון ורמת אפעל ושני פרויקטים בירושלים. בתחום התמ"א 38 במרכז הארץ החברה פועלת בכ-15 פרויקטים במרכז הארץ ומוסרת בימים אלה יח"ד ללקוחותיה.

חברת סלע בינוי והשקעות בע"מ, אשר נוסדה בשנת 2002 מהווה את הזרוע הנדל"נית של קבוצת אמנון מסילות. לחברה ישנן 2,500 יח"ד בפריסה ארצית מנהריה שבצפון ועד לגוש דן.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים