סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

פתיחה אדומה בארה”ב על רקע המשך מלחמת הסחר

טראמפ מצייץ ומאיים על הסינים ומחריף את המתיחות; סין הודיעה על הטלת מכסים על סחורות אמריקאיות; טבע יורדת 12%
הבורסה בארה"ב פתחה את שבוע המסחר בירידות שערים חדות בהמשך לשבוע השלילי ביותר השנה. האיום של הנשיא האמריקני מומש בלילה של חמישי לשישי כשמכסים על יבוא סיני עלו ובכך מימש הנשיא את איומו מתחילת השבוע שעבר להעלות את המכסים עם הכניסה ליום שישי. 
 
יחד עם זאת בשבוע שעבר הגיעה משלחת סינית לארה"ב ברשות סגן הנשיא אולם דבר לא יצא מהפגישה פרט להודעות מרגיעות שאכן החזיקו והעבירו את השוק לסגירה חיובית ביום שישי האחרון לאחר 4 ימי מסחר רצופים של ירידות שערים.
 
בפתיחת שבוע המסחר הנוכחי השווקים נסחרים תחת לחץ של מוכרים, הן מפני המשך מלחמת הסחר והן בגלל מתיחות במרץ הפרסי בין האמריקנים לאירנים. החוזה על הדאו ג’ונס יורד קרוב ל- 300 נקודות במסחר המוקדם לאחר עליה של 114 נקודות ביום שישי האחרון. הלחץ עושה את שלו והחוזים על הנפט עולים קצת מעל 1%.
 
הבוקר צייץ הנשיא טראמפ מספר רב של ציוצים ונראה שהיום ישבור את שיאו מיום שישי האחרון בו צייץ כמעט לאורך כל היום. הנשיא שולח איום מרומז לראש הממשלה הסיני ולחבריו לדבריו שבמידה ולא יעשו עסקה עם האמריקאים הם יפגעו קשות וחברות רבות יאלצו לעזוב את סין למדינות אחרות. "היה לכם דיל נהדר שהסכמתם לו והוא כמעט והושלם אך אתם נסוגתם", כך לפי דבריו של טראמפ לפני דקות אחדות.
 

מניות בכותרות

טבע (TEVA) יורדת מעל 8% במסחר המוקדם ומגיבה להודעה שיצאה ביום שישי על תביעה של מספר מדינות בארה"ב לגבי תיאום וניפוח של מחירי תרופות. עוד חברה אשר נמצאת במוקדם היא סנדוז אשר בבעלותה של נוברטיס.

פיליפ מוריס (PM) החברה השעתה קמפיין גלובלי ברשתות החברתיות עבור מכשיר לחימום טבק. הביטול מגיע בעקבות חשיפה של סוכנות הידיעות רויטרס שהקמפיין יכול להגיע לצעירים.

דיסני (DIS) הסרט "הנוקמים סוף המשחק" מוביל שבוע שלישי ברציפות בהכנסות בצפון אמריקה עם הכנסה של 63.1 מיליון דולר בסופ"ש האחרון.

ווטרפורד אינטרנשיונל (WFT) עד לפני מספר שנים חברת אס אנד פי 500 בסקטור נפט וגז, יורדת 60% במסחר המוקדם בגלל רצון להגיע להסדר נושים (צ’פטר 11). חברת השירותים לתעשיית הנפט והגז לא צלחה את המשבר במחירי הנפט מ-2014 והפסידה כסף בעקביות בכל השנים האחרונות.

אנדרקו פטרליום (APC) מודיעה שההצעה של אוקסידנטל פטרוליום טובה מזו של שברון. החברה נותנת 4 ימים לשברון להגיב על ההצעה של אוקסידנטל. בעקבות הצעת הרכש בית ההשקעות סטיפל מוריד המלצה לאנדרקו מקניה להחזק.

קוולקום (QCOM) העניקה את הבונוסים שלה לצוותי ההנהלה לאחר יישוב הסכסוך עם אפל. זה כולל בונוס במניות בשווי של 3.5 מיליארד דולר למנכ"ל החברה.

אובר (UBER) חברת שירותי הנסיעות, הנפיקה את מניותיה לציבור בשבוע שעבר במחיר של 45 דולר, בטווח התחתון של תחזיות השוק. מניות החברה נסחרו לראשונה ביום שישי והן ירדו 7.6% ביום המסחר הראשון, בהנפקה הגרועה ביותר מבחינת אובדן ערך ביום המסחר הראשון. מניות החברה ממשיכות להיראות לא טוב וגם כעת במסחר המוקדם יורדות עוד 5% מתחת לרמה של 40 דולר.

מרק (MRK) ענקית הפארמה מקבלת העלאת המלצה למשקל יתר מנייטרלי מחברת אטלנטיק אקוויטיס.

 


הוסף תגובה
  1. 2. נאסדק 2 אחוז למטה (לל"ת)

    מאת: רע | פורסם ב- 13/05/19 15:02
  1. 1. כשהקומקום מתחיל לשרוק.....

    מאת: שילקה | פורסם ב- 13/05/19 14:52

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים