סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

תל אביב עומדת בראש רשימת הערים המובילות בתמ”א 38

חיפה ממוקמת במקום השני ואחריה חיפה, רמת גן וחולון; יו״ר ארגון הקבלנים והבונים פתח תקווה: "ראשי הרשויות צריכים להיות מחויבים להתחדשות כמו לחינוך, ניקיון ובטחון התושבים"

התחדשות עירונית על מגוון היבטיה היא יעד מרכזי של ממשלת ישראל וכן אחד האתגרים המרכזיים במדינה. על רקע גידול דמוגרפי מהגבוהים בעולם המערבי וצמצום משאבי הקרקע והשטחים הפתוחים, נדרשים הממשלה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מערכת התכנון, הרשויות המקומיות והשותפים הנוספים למצוא פתרונות של הוספת יחידות דיור בד בבד עם הוספת תשתיות תומכות והקצאת שטחים לצורכי ציבור ולתעסוקה, וכל זאת במרקמים הבנויים.

בשל מקומה הגאוגרפי של מדינת ישראל ומצבה הגאופוליטי נועדו לתהליכי התחדשות עירונית תפקידים לאומיים נוספים, כמו הגברת עמידותם של מבני מגורים ותשתיות עירוניות בפני אסונות טבע כרעידות אדמה ובפני איומים ביטחוניים שיש להגן על העורף מפניהם, כגון ירי טילים.

בראש כל הרשימות של הנפקת היתרים, תוכניות מאושרות וביצוע, מובילה תל אביב יפו. 40 מבנים בעיר קיבלו חיזוק ותוספת ו-41 מבנים נהרסו ונבנו מחדש. אחרי תל אביב  נמצאות חיפה, רמת גן, חולון וירושלים. את הרשימה סוגרות פתח תקווה, הרצליה וקריית אתא.

נתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שפורסמו בימים אלו נותחו על ידי ארגון קבלני פתח תקווה. מתוך כלל ההיתרים שהונפקו בפתח תקווה ומדרגים אותה ברשימה 16 מהם הם של חיזוק והרחבה ו- 8 מהם הם של הריסה ובנייה מחדש.

עוד עולה מהנתונים שפורסמו, פתח תקווה מדורגת ברשימת 10 הערים המובילות בהנפקת היתרי בנייה עד סוף 2018. בסך הכל ההיתרים שהונפקו בפתח תקווה במהלך 2018 מתייחסים ל – 360 יחידות דיור ול- 12 מתחמים בביצוע.

גם ברשימת 10 הערים המובילות בהוספת יח"ד מוצעות בתכניות מאושרות במיזמי פינוי-בינוי, פתח תקווה מדורגת ברשימה. מספר יחידות הדיור המוצעות בתכניות מאושרות במיזמי פינוי-בינוי עומדים על 2,907 יחידות דיור ומספר המתחמים תחת קטגוריה זו עומד על 10.

מקור: דוח התחדשות עירונית 2018 מטעם הרשות הלאומית להתחדשות עירונית

אהרון דינוביץ, יו״ר ארגון הקבלנים והבונים פתח תקווה, אמר כי "ההתחדשות העירונית ותמ״א 38 היא בנפשנו. רשות עירונית שלא תתעסק בהתחדשות ב-5 השנים הקרובות, צריכה ללכת הביתה. האזרחים מודעים, וכולם רוצים בסופו של דבר לשנות את איכות חייהם. נכון שבשנים האחרונות הייתה תזוזה בפתח תקווה ובפרט בשנה האחרונה, אבל היא מאד מינורית. צריכים להכריז על השנים הבאות כשנות ההתחדשות העירונית. להפשיר קרקעות חקלאיות לא יתן פתרון לאנשים שגרים בבלוקים משנות ה-50. הם צריכים לשנות את החיים שלהם. כולנו יודעים שיש בעיה של תשתיות. אנחנו מכים על חטא, ונכה על חטא שהילדים שלנו ימשיכו לגור בבלוקים המכוערים האלה. לכן אין ברירה".

לדברי דינוביץ, "כל אגפי ההנדסה בעיריות צריכים להסביר לעובדים ולפקידים שזה בעדיפות עליונה ויש לקדם את התיקים האלה שלא יסחבו שנים רבות. ראשי הרשויות צריכים להיות מחויבים להתחדשות כמו לחינוך, ניקיון ובטחון התושבים. זה חלק מהאג׳נדה שצריכה להיות מושרשת"הוסף תגובה
 1. 5. מסכימה איתך בצער רב (לל"ת)

  מאת: פרפר כחול | פורסם ב- 02/06/19 15:17
 1. 4. ואיפה ממשלת ומדינת ישראל ?

  מאת: thetiger | פורסם ב- 02/06/19 12:11
 1. 3. תל אביב הכי גדולה אולי

  מאת: thetiger | פורסם ב- 02/06/19 11:37
 1. 2. לא מפתיע כלל - היזמים הולכים לאן שי

  מאת: tsvika08 | פורסם ב- 02/06/19 11:33
 1. 1. מפתיע שרמת גן וראשלצ לא במקום 1 ו2

  מאת: NoneOfUrBuis | פורסם ב- 02/06/19 11:17

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים