סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

הפיקוח על הבנקים מקיים הרצאות ”העצמה בנקאית דיגיטלית” לאזרחים הוותיקים

ההרצאות יתקיימו בעשרות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות ברחבי הארץ ולאחריהן , יתקיימו הדרכות אישיות בסניפי הבנקים והתנסות מעשית

במטרה ללוות את האזרחים הוותיקים בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית ועל מנת להקנות להם כלים לשיפור מיומנויות השימוש בשירותים אלה, התקיים בשנת 2018 הסבב הראשון של פעילות "העצמה בנקאית דיגיטלית לאזרחים ותיקים" שכלל הרצאות גנריות ברחבי הארץ, במסגרת מיזם "שלישי בשלייקס" של המשרד לשוויון חברתי, ולאחר מכן הדרכות אישיות בסניפי הבנקים בנושא השירותים הבנקאיים הדיגיטליים הקיימים בבנק בו מתנהל חשבונם.

כחלק מתפיסת הפיקוח על הבנקים, לפיה מהלך ליווי האזרחים הוותיקים בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית הינו מהלך מתמשך, משיק הפיקוח סבב נוסף של הפעילות, במטרה לאפשר לאזרחים ותיקים נוספים, שלא השתתפו בהדרכות בשנת 2018, להשתתף בהרצאות ובהתנסות האישית ולעשות צעד נוסף, הכולל ליווי אישי, בהסתגלות לבנקאות הדיגיטלית.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "אנו רואים חשיבות רבה בליווי האזרחים הוותיקים בתהליך ההסתגלות לבנקאות הדיגיטלית, ולכן ממשיכים במהלך הארצי והנרחב המלווה באופן אישי את האזרחים הוותיקים בהיכרות עם שירותים בנקאיים דיגיטליים בסיסיים. אני מזמינה את האזרחים הוותיקים שטרם השתתפו בהרצאות ובהדרכות האישיות לעשות זאת.

כמו כן, אני מודה לאיגוד המנכ"לים של הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות בישראל על שיתוף הפעולה, ומברכת את המערכת הבנקאית ואיגוד הבנקים על הירתמותם המלאה להוצאת התכנית אל הפועל".

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מוביל מדי שנה פעילויות שונות להגברת המודעות הפיננסית של אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, בין היתר לצורך צמצום פערי מידע, שיפור רווחה כלכלית, הגברת מודעות הציבור לזכויותיו והגנה על הלקוח הבנקאי. 

החלק הראשון של התוכנית יתקיים בין התאריכים 23.6.19-4.7.19 ויכלול הרצאה גנרית בנושא "העצמה בנקאית דיגיטלית", בעשרות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות ברחבי הארץ, שתעסוק במידע נרחב על הבנקאות הדיגיטלית, יתרונותיה ואופן השימוש בה.

בחלק השני, במטרה ללוות את האזרחים הוותיקים באופן אישי ומובנה בהיכרות עם שירותים בנקאיים דיגיטליים בסיסיים, יתקיימו בחודשים יולי- אוקטובר הדרכות אישיות בסניפי הבנקים שיעסקו בנושא השירותים הבנקאיים הדיגיטליים הקיימים בבנק בו מתנהל חשבונם, לרבות התנסות מעשית.

בהדרכות הפרטניות יועברו, בין היתר, הנושאים הבאים: היכרות עם אתר האינטרנט של הבנק, למידה על שימוש באפליקציה של הבנק, מעקב אחר התנועות בחשבון באופן דיגיטלי, ביצוע פעולות בנקאיות במכשירים האוטומטיים: הפקדת מזומן, הפקדת שיקים ועוד.

ההרשמה להדרכות האישיות בסניפי הבנקים פתוחה לכלל האזרחים הוותיקים, גם לאלו שלא השתתפו בחלק הראשון, כלומר בהרצאות שיתקיימו ברשויות המקומיות והמועצות האזוריותהוסף תגובה
  1. 3. ביטול תיבת אל-תור

    מאת: koli | פורסם ב- 17/06/19 08:26
  1. 2. יש רגולטורים שדואגים לצרכנים. למשק

    מאת: ATUK19 | פורסם ב- 11/06/19 17:33
  1. 1. זה פשוט לא יאומן

    מאת: ilanxxx | פורסם ב- 11/06/19 13:50

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים