סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ביטפארמס נמחקת מהמסחר בתל אביב

החברה קיבלה אישור להפוך לתאגיד מדווח באונטריו; המסחר במניות נפסק היום; בשבוע שעבר קיבלה אישור מותנה לרישום בבורסה בטורונטו

חברת ביטפארמס מדווחת היום כי תימחק מהמסחר בבורסה לניירות ערך ותהפוך מחברה ציבורית לחברה פרטית. החברה קיבלה אמש אישור מהרשויות בקנדה להגשת תשקיף של ביטפארמס קנדה ובכך תהפוך החברה לתאגיד מדווח בפרובינציית אונטריו. בשבוע שעבר קיבלה החברה אישור מותנה לרישום מניותיה בבורסת ה-TSXV בטורונטו.

המסחר במניות החברה יפסק היום. החל מהפסקת המסחר המלאה עליה דיווחה הבורסה עם פתיחת יום המסחר, לא ניתן יהיה לבצע עסקאות והעברות במניות החברה בבורסה, ועד להשלמת ההסדר בפועל לא יירשמו שינויים במרשמי ניירות הערך של החברה, למעט העברת המניות הרשומות על שם (כולל בנק מזרחי), לביטפארמס קנדה.

החברה התקשרה עם אקלנס נשואה לצורך ריכוז הפעולות הכרוכות בביצוע ההסדר, כולל העבודה הנדרשת מול הרשויות בקנדה. בהתאם לכך חברי בורסה התבקשו להעביר לאקלנס את כל החזקותיהם בחברה ואת פרטי הסליקה לשם יועברו מניות ביטפארמס קנדה. אקסלנס תזכה את החשבונות לפי יחס החלפה של 1:1 כפי שנקבע בהסדר.

על מועד תחילת המסחר בטורונטו תדווח החברה כאשר יקבעו הפרטים. חברת ביטפארמס החלה את דרכה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנת 2010 כאשר רועי סבג רכש את השלד הבורסאי משאבי טבע והחל להכניס אליו פעילות של כריית זהב וברזל. באוקטובר 2017 הודיעה החברה כי היא עוברת לפעול בתחום כריית ביטקוין ומטבעות דיגיטלים אחרים.

הרפתקת הביטקוין גררה את החברה להפסדים, ובחודש מרץ השנה פרסמה אזהרת רווח לפיה היא צפויה לרשום הפחתה של 19 מיליון ₪ בגלל הירידה החדה בשווי המטבע. עם פרסום הדוחות הסתבר שההפסד עמד על 18 מיליון ₪. למרות זאת שבוע לאחר אזהרת הרווח, דיווחה החברה על גיוס של 20 מיליון דולר מחברת דומיניון קפיטל האמריקאית.

מניותיה של ביטפארמס ירדו במהלך שנת 2018 בשיעור של 95%, אולם מתחילת השנה המניה התאוששה ועלתה 80%.הוסף תגובה
 1. 4. בכל זאת מסייג. בעלי עניין עשו מאות%

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 12/06/19 12:32
 1. 3. אגם יפה. אבל

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 12/06/19 12:28
 1. 2. הצלחה יפה לחברה שלא האמנתי בה.

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 12/06/19 12:26
 1. 1. אונטאריווו נשמע יפה (לל"ת)

  מאת: erder | פורסם ב- 12/06/19 12:03

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים