סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית AMD תפרוץ שיא רב שנתי?

אחרי זינוק של 75% מתחילת השנה, מניית AMD נכשלה בפריצת שיא רב שנתי ונסוגה חזרה. האם המניה עומדת לפני תיקון יורד?

אדוונסד מיקרו דיוויסז (סימול- AMD) עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מעגלים משולבים דיגיטאליים המשווקים ברחבי העולם. לחברה מגוון מוצרים רחב, של מעגלים דיגיטאליים, מיקרו מעבדים וכרטיסי פלאש המשמשים למגוון מוצרים ויישומים. החברה הוקמה בשנת 1969 ומרכזה בסאניוויל, קליפורניה. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 35 מיליארד דולר.

בסוף חודש מאי החברה חשפה את מעבד הדגל עם 12 ליבות בתצורת 7 ננומטר ובמחיר זול בכ- 60% ביחס לסדרה של אינטל. זו הפעם הראשונה שחברת AMD מובילה על אינטל בתחום המעבדים.

בתגובה לפרסום המניה זינקה בכ- 10% והשלימה עד כה זינוק של כ- 22%. מתחילת שנת 2019 המניה זינקה בכ- 75% ונסחרת בסמוך לרמות שיא של 13 שנים.

מהזווית הטכנית, המניה פתחה את שבוע המסחר בעליה בהמשך למגמה החיובית שנרשמה בשבוע שעבר. ביום שלישי פתחה בפער מחירים עולה ורשמה שיא תוך יומי חדש הגבוה מהשיא שנרשם במהלך ספטמבר בשנה שעברה, אולם המניה נסוגה חזרה מתחתיו וביום המסחר האחרון ירדה בכ- 2.5%.

אזור 33-34 דולר סומן כאזור התנגדות עוד בשנה שעברה לאחר שהמניה נכשלה בפריצת אזור זה מספר פעמים ולבסוף יצאה לגל מימוש חד במהלך חודש אוקטובר. כעת, המניה שוב מתמודדת עם אזור התנגדות זה לאחר גל עליות מרשים, אך ספק אם תצליח לפרוץ אותו בגל הנוכחי לאחר תנועה עולה חדה.

מניית AMD; מקור: StockCharts.com

דשדוש קצר מתחת לאזור ההתנגדות יטיב עם המגמה ויגדיל את האפשרות לפריצה לשיאים חדשים. הטריגר יתקבל בפריצה של אזור 34 דולר ויסלול את המשך התנועה העולה לשיאים חדשים. במקרה זה מחיר היעד הנוכחי סומן סביב 38 דולר.

יחד עם זאת, סיום התיקון העולה במדד הנאסד"ק וחזרה לירידות עשוי לחרוץ את גורל המגמה של מניית AMD ושאר מניות הטכנולוגיה, חזקות ככל שיהיו, ולהוציא תיקון יורד חזרה לאזור 29.5-30 דולר בשלב ראשון שם קיימת תמיכה.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 5. מכפיל רווח

  מאת: שילקה | פורסם ב- 12/06/19 16:41
 1. 4. מה זה PE? (לל"ת)

  מאת: bnbo | פורסם ב- 12/06/19 16:36
 1. 3. לדעתי תפרוץ, תופסת שוק.. (לל"ת)

  מאת: wildstar | פורסם ב- 12/06/19 16:17
 1. 2. יש גם תעלה עולה

  מאת: שילקה | פורסם ב- 12/06/19 16:06
 1. 1. או. לזה חיכיתי (לל"ת)

  מאת: bnbo | פורסם ב- 12/06/19 14:59

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים