סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
מחשבים וטכנולוגיה

Zuta-Core שפיתחה טכנולוגיה לקירור מעבדים ושרתים זכתה בתחרות SilicoNegev

החברה הזוכה הוקמה על ידי בני קיבוץ נחל עוז ומועסקים בה 22 עובדים; הזוכה תקבל השקעה של 500,000 ₪ מעמותת מט"ע

הזוכה במקום ראשון בתחרות הסטארט-אפים SilicoNegev, הוא Zuta Core – סטארט-אפ משדרות, המפתח מערכת קירור לשרתים, Hypercool2. הסטארט-אפ פיתח מערכת סגורה שמאפשרת לחדרי שרתים ומרכזי מחשוב (Data Centers) להגדיל ב-300% את כמות השרתים אותם ניתן להפעיל באותו השטח, תוך חיסכון רב בצריכת האנרגיה. במערכת הקירור של זוטא קור המותקנת על השרתים זורם בוואקום נוזל מיוחד שאינו מוליך חשמל, מתאדה בטמפרטורה של 34 מעלות ובטוח לשימוש, אשר מפחית את עלויות האנרגיה על קירור בחוות שרתים ל-3% לעומת כ-50% כיום. זאת, להבדיל מפתרונות קירור מבוססי מים, שעלולים להזיק לשרתים בכל מקרה של נזילה. בזוטא קור שהוקמה לפני 3 שנים על ידי בני קיבוץ נחל עוז, עובד צוות של 22 עובדים בתחומי ההנדסה השונים. לחברה יש כבר לקוחות ראשונים מהחברות המובילות בעולם.

עם ההודעה על הזכייה אמר שחר בלקין, VP R&D של Zuta Core: "אנחנו מתרגשים מאוד מהזכייה של Zuta Core בתחרות הסטארט-אפים SilicoNegev עם הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו אשר מקררת מעבדים ושרתים, ומאפשרת לכל טכנולוגיית הענן והדאטה סנטרים בעולם לגדול בזכות החיסכון הגדול באנרגיה ובמקום שהמערכת שלנו מאפשרת. התחרות מול חברות טובות מאוד מהנגב היתה קשה מאוד והשמחה שלנו על הזכייה כתושבי הנגב היא גדולה מאוד, מאחר והיא מהווה הכרה בטכנולוגיה הייחודית שאנו מפתחים בשדרות. אני מקווה שבעקבותינו יגיעו עוד חברות לנגב כי פה נמצא העתיד של מדינת ישראל".

את הפרס ל-Zuta Core הזוכה במקום הראשון בתחרות SilicoNegev העניקה עמותת מט"ע – השקעה בסך 500,000 שקלים. למקום השני בתחרות הגיע הסטארט-אפ Youtiligent אשר זכה בהשקעה בסך 20,000 דולר משותף חדש באקו-סיסטם הדרומי, קרן Fresh Fund. למקום השלישי הגיע הסטארט-אפ Brevel.

לגמר תחרות SilicoNegev  עלו 8 סטארט-אפים אשר כולם פועלים מהנגב או שיש להם זיקה חזקה לנגב, אשר נבחרו בקפידה מתוך יותר מ-100 סטארט-אפים שנרשמו אליה. התחרות נועדה לקדם יזמים שפועלים בנגב ולהגביר את המודעות לצמיחת האקו-סיסטם הטכנולוגי בדרום.

Airqules – פלטפורמה מבוססת רחפנים המיועדת לזיהוי שריפות וכיבוין במהלך הדקות הראשונות מפריצת האש; Cybord – מערכת בדיקת רכיבים פיזית לזיהוי רכיבים מזויפים וסייבר חומרה; Zuta Core – חברת סטארט-אפ משדרות, המפתחת מערכות קירור מהפכניות ופורצות דרך לשרתים; SOOS - החברה מפתחת פרוטוקול הדגרה ייחודי ליצירת בקיעה מרבית של אפרוחות נקבות שיהפכו לתרנגולות המטילות ביצי מאכל; Curiosity Robotics – חברה המפתחת רובוט-מורה מבוסס בינה מלאכותית ללימוד שפה שנייה לפעוטות באופן הדומה לרכישת שפת אם; Persimio – סטארט-אפ שפיתח מודל ניבוי לשבר בעצמות על פי צילומי CT המבוסס על טכנולוגיות מתחום machine learning, הביו-מכאניקה הממוחשבת והאנליטיקה; Brevel – הסטארט-אפ מפתח טכנולוגיה משבשת חדשנית לעיבוד חקלאי של אצות מיקרוסקופיות ו- Youtiligent שפיתחה טכנולוגיה ההופכת כל מכשיר חשמלי "טיפש" - למחובר וחכם, אשר באמצעות טכנולוגיית Plug & Play שלה משנה לחלוטין את האופן בו ספקים ונותני שירות מתקשרים עם הצרכנים שלהם.

גמר תחרות הסטארט-אפים של אזור הדרום התקיים במסגרת אירוע SilicoNegev, שהינו אירוע היזמות השנתי הגדול ביותר בנגב שנערך זו השנה השלישית ברציפות ביוזמה משותפת של ארגון קהילות היזמות הטכנולוגית בדרום, Tech7, עמותת מט"ע, מרכז היזמות החדש של אוניברסיטת בן גוריון - Yazamut360, ועיריית באר שבע.

דניאל אינהורן, מנכ"ל Tech7 שפתח את האירוע אמר: "בחמש השנים האחרונות הקימה TECH7 קהילת יזמות טכנולוגית דרומית המונה כבר כ-15,000 חברים. אנו מקיימים מעל 100 אירועים בשנה ויוזמים שיתופי פעולה עם עשרות גופים, תוכניות האצה והאבים. אני גאה לומר שכיום אנחנו כבר אחת הקהילות היזמות המובילות בישראל, ואין ספק שהאנרגיה שקיימת בנגב היא פשוט ממכרת".

רוביק דנילוביץ’, ראש עיריית באר שבע: " אני גאה כל כך בחברים מ-TECH7 - הם הראו לנו איך אפשר להפוך חלום למציאות בבאר שבע והראו לנו כמה העיר הזו מגוונת ומאפשרת ליזום, ליצור, ולהוביל להתפתחות אדירה יחד. זה כבר לא עידן של אני ואני זה עידן של אנחנו ביחד, כוחה של שותפות בעידן משתנה זה סוד הקסם אין משהו אחר. אני שמח שחיל התקשוב כבר נמצא על המסלול להגיע לכאן, זה עוגן חשוב. אני מקווה מאד שבתקופה הקרובה נהיה אנשי בשורות בכל מה שקשור לקריית המודיעין, זה חשוב מאד לא רק לבאר שבע, אלא למדינת ישראל".

איתן גלאי, CRO ומייסד משותף, אאוטבריין ששוחח עם דנה גביש על המסע של החברה מסטארט-אפ לחד קרן, נתן כמה טיפים ליזמים: "דבר ראשון יזם צריך שיהיה לו מוצר או שירות טוב. הדבר השני הוא להתמקד. בשלב כלשהו מיזם צריך לקפוץ מדרגה על מנת לגדול ולכך צריך גם מימון וכדאי לפנות למומחים שיעזרו לעשות את זה נכון והגיע בצורה הנכונה למשקיעים הנכונים. צוות העובדים המקצועי הוא גורם חשוב ביותר, כאשר צריך להבין שלא כל עובד שהיה איתך בתחילת הדרך מתאים גם להפוך למנהל מוביל בחברה, זה לא מתאים לכולם. המהנדס הכוכב שהוביל את השלב הראשוני של הפיתוח אולי לא יהיה מתאים להוביל קבוצה של מהנדסים או לשמש כ-cto". בתשובה לשאלה אם החברה תונפק בקרוב אמר גלאי: "הנפקה ציבורית היא רק דרך לגייס כסף, ומבחינתנו זה לא צפוי בזמן הקרוב". בהתייחסו לשאלה אם החברה שמחזיקה סניפים ב-18 מדינות מתכוונת להגיע גם לנגב, אמר גלאי: "בבאר שבע יש כישרונות רבים ואולי עוד נגיע לפה". היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים