סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”שוק האג”ח האמריקאי מגלם קצב הורדת ריבית מוגזם”

לאחר העליות החדות מתחילת השנה, המיקוד למחצית השנייה הוא המשך השקעה במניות בשיעורים גבוהים; הביצועים בשוק המניות בישראל מחזקים את משקל היתר לישראל בתיק המניות

כפיר חסין מנהל ההשקעות הראשי בהראל פיננסים מפרסם היום את המלצות ההשקעה השבועיות ואומר כי על רקע המגמה החיובית בעולם שוק המניות בישראל המשיך במגמה החיובית תוך הבנה שירידת הריבית בארה"ב תתמוך בשווקי המניות ותייצר רוח גבית חיובית גם אצלנו. אנו ממשיכים לראות את השוק המקומי מתפקד טוב ובסטיית תקן נמוכה, ביחס לשוקי העולם וממשיכים להקצות לשוק הישראלי חלק גדול יותר מהחשיפה המנייתית. 

לאחר העליות החדות מתחילת השנה, המיקוד למחצית השנייה, הוא המשך השקעה במניות בשיעורים גבוהים, אולם מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת מניות ישראל. שוק המניות בישראל הינו אחד משוקי המניות הדפנסיביים בעולם. בשנה/שלוש שנים/חמש שנים, שוק המניות בישראל נהנה מסטיית תקן הנמוכה משוקי המניות בארה"ב, אירופה, יפן והשווקים המתעוררים. 

הביצועים בשוק המניות בישראל בשבוע האחרון מחזקים את משקל היתר לישראל בתיק המניות. עלייה של 30% במניית אזורים וההנפקה למוסדיים של חברת האנרגיה אנרג’יאן תומכים בכך שלפחות חלק מהחשיפה למניות בישראל תהיה דרך מוצרים מנוהלים כמו קרנות נאמנות. גם עדכון מדדי המניות בישראל מחר (ב’) אחרי המסחר, תומכים בחשיפה מנוהלת לאור הזדמנויות ההשקעה שמייצרים אירועים אלו.

לגבי שוק האג"ח אומרים בהראל כי שוק האג"ח הדולרי מושפע באופן קיצוני מהצפי האגרסיבי לארבע הורדות ריבית בארה"ב ב-12 החודשים הקרובים – צפי שאינו מתיישב לפי שעה עם נתוני התעסוקה החזקים של יוני. לאור זאת, להערכתנו, כיום יש יותר סיכון באג"ח חו"ל לטווחים ארוכים ובינוניים בארה"ב מאשר סיכוי ולכן ביתרות הדולריות כדאי לבחון מימוש של הרווחים הנאים מתחילת השנה וכניסה למחצית השנייה של 2019 עם מח"מ תיק אג"ח דולרי קצר יותר, ע"י שילוב פיקדונות דולריים וקרנות כספיות דולריות - כל עוד עקום האג"ח האמריקאי הפוך.

בשוק הישראלי, האפיק הקונצרני ממשיך במגמה החיובית. מתחילת השנה מדד התל בונד תשואות שקלי עלה 9.5% ומדד התל בונד תשואות צמוד עלה 7.4%. לנוכח מבנה עקום האג"ח המקומי התלול – בישראל יש עדיפות להתמקד במח"מ בינוני ואסטרטגיה של "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון.

השקעה בתיק אג"ח מפוזר לפדיון מאפשרת לא רק פיזור למספר גבוה של אג"חים שקלים וצמודים ורמת וודאות גבוהה יותר לגבי התשואה לפדיון, אלא מאפשרת ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות. מבחינת סוגי הצמדה, נרצה להמשיך ולשמור על תיק מאוזן. הריבית האפסית מעודדת אינפלציה. השילוב עם נתוני האבטלה הנמוכים ואפשרות העלאת מיסים לאחר הבחירות, עשויים להמשיך לדחוף את האפיק הצמוד מעלה.

המיקוד של שוקי המניות והאג"ח בארה"ב בעיקר בנושא הריבית, תוך מה שנראה כהתעלמות משלל גורמים אחרים כמו פתיחת עונת הדו"חות בארה"ב, מלחמת הסחר הנמשכת (למרות ירידת גובה הלהבות) וכו’ – עשוי להוביל לתנודתיות גבוהה יותר של השווקים במחצית השנייה.

לאור זאת אנו מתמקדים כיום בפיזור בין מניות ישראל לחו"ל (בעיקר ארה"ב), אג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפדיון וחשיפה לדולר במח"מ קצרצר. אחרי הביצועים החזקים מתחילת השנה, נראה כי המחצית השנייה תהיה תנודתית יותר ולכן יש לבנות תיק שערוך ומוכן גם לזעזועים. מכאן הדגש המרכזי הוא לבניית תיק שיאפשר ללקוחות להתמיד בהשקעה.

להערכתנו, דרך נכונה להיחשף למניות בארץ הינה דרך קרן נאמנות המאפשרת חשיפה מנייתית בפיזור רחב וללא מגבלות למדד או סקטור. עבור רוב הלקוחות, אג"ח לפדיון בפיזור רחב מהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ולהקנות מידה של וודאות בשוק לא וודאי, תוך ניצול יתרונות דחיית מס.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים