סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

Eco Wave Power הישראלית השלימה גיוס של 13.6 מיליון דולר

מניית החברה החלה להיסחר ביום חמישי האחרון בבורסת שטוקהולם; המניות שנמכרו לציבור מהוות 18.2% מהון המניות בחברה ושוויה כיום הוא כ-55 מיליון דולר

חברת Eco Wave Power הישראלית/שבדית השלימה בשבוע שעבר גיוס ראשון בהיקף של כ-13.6 מיליון דולר בבורסת Nasdaq North בשטוקהולם. מניית החברה החלה להיסחר ביום חמישי האחרון (סימול EWP) ורשמה עליות בשני ימי המסחר הראשונים.

ההנפקה זכתה לביקושים ממשקיעים מוסדיים כגון AP4 וSkania Ponder – (קרנות פנסיה שהפכו לבעלי המניות הגדולים בחברה) כמו גם מ-5,900 משקיעים חדשים מהציבור הרחב. המניות שנמכרו לציבור מהוות 18.2% מהון המניות בחברה ושוויה כיום הוא כ-55 מיליון דולר.

אינה ברוורמן, מנכ"ל החברה אומרת: "הנפקת החברה בבורסת הנסדאק בשטוקהולם והעניין הרב בחברה היא הוכחה לפוטנציאל הגלום באנרגיות נקיות וידידותיות לסביבה. הרישום בבורסה בשטוקהולם יחזק את החברה ויאפשר לה להשיג את מטרותיה. אנחנו מחויבים לתרום את חלקנו במלחמה בשינויי האקלים בעולם".

מטרת הגיוס היא לבנות חווה מסחרית ראשונה ליצור אנרגיה מגלי הים והוא ממצב את החברה כחלק אינטגרלי מתחום האנרגיה המתחדשת בעולם. כמו כן, תשמש ההנפקה להרחבת צבר הפרוייקטים ופעילויות השיווק והמכירות.

כיום יש לחברה 2 חוות פעילות להפקת אנרגיה: אחת ביפו, ישראל והשנייה בגיברלטר ויש תוכנית להרחבתן. צבר הפרוייקטים של החברה כיום עומד על 190 מגה וואט, כולל תחנה בסין בהיקף של 50 מגה וואט, פרוייקטים במקסיקו, סקוטלנד, פורטוגל, איטליה ובריטניה.

Eco wave Power נוסדה ב-2011 בתל אביב ופיתחה טכנולוגיה יעילה וחסכונית להפיכת גלי הים לחשמל ירוק. החברה הינה היחידה בעולם המתפעלת מערך של הפקת אנרגיה מגלים המחובר ומוכר חשמל לרשת תחת הסכם מסחרי לרכישת החשמל.



היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים