סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

הפד מוריד את הריבית בארה”ב ברבע אחוז

אחרי למעלה מעשור ובהתאמה עם ציפיות השוק, הודיע היום יו"ר הפד ג’רום פאוול על הורדת הריבית; דאו ג’ונס וSP500 עברו לירידות

יושב ראש הפד ג’רום פאוול הודיע לפני שעה קלה כי הוא מוריד את הריבית בארה"ב בשיעור של רבע אחוז. הלחץ הפוליטי האינטנסיבי מצידו של הנשיא טראמפ בשילוב עם ציפיות השוק עשו את שלהם, וועדת השוק הפתוח קיבלה החלטה לראשונה מזה עשור להוריד את הריבית ב-25 נקודות בסיס לטווח שבין 2% ל-2.25%. 

באישור ההורדה ציין ה- FOMC את "ההשלכות של ההתפתחויות העולמיות על התחזית הכלכלית כמו גם על לחץ האינפלציה המושתק." הוועדה כינתה את מצב הצמיחה הנוכחי "מתון" ושוק העבודה "חזק", אך החליטה בכל זאת להקל את המדיניות וללכת בדרך של הורדת הריבית. 

רוני גיטלין, מנהל מסחר בני"ע, לאומי שוקי הון, פירסם היום התייחסות לקראת הודעת ריבית הפד הערב ואמר כיהורדת הריבית המתומחרת היום היא לא המילה האחרונה, השוק מצפה להורדת ריבית נוספת השנה וכך גם ב 2020 .

אם נסתכל על שיקולי הפד, נוכל לומר כי בעבר הבנקים המרכזיים הגיבו באיחור למשברים, כולל משבר 2008. נעשה פה ניסיון מצד הבנק המרכזי של ארצות הברית להקדים תרופה למכה, לאחר שהצמיחה בארצות הברית ירדה מ-3% בשנה לרמה של 2%. כאשר סקטורים שונים במשק האמריקאי מראים תוצאות פושרות, הורדת הריבית מכוונת להקלה על לקיחת ההלוואות של החברות ולהמרצת הכלכלה.

בשעה 21:30 (שעון ישראל) תערך מסיבת העיתונאים בה ידבר יו"ר הבנק, ג’רום פאואל על תוואי הריבית להמשך השנה. הוסף תגובה
  1. 1. רבע נקודות האחוז ולא רבע אחוז!! (לל"ת)

    מאת: משקיע | פורסם ב- 04/08/19 14:50

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים