סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

מלחמת הסחר חוזרת לקדמת הבמה ושווקי העולם נצבעים אדום

ליאור פאוסט, מנהל מסחר מט"ח בלאומי שוקי הון:" השאלה לאן מועדות פנינו קשה, ונראה שהעסק לא רק תקוע אלא גם קרוב מתמיד לעלות על שרטון"

ליאור פאוסט, מנהל מסחר מט"ח בלאומי שוקי הון, מפרסם היום התייחסותו לנעשה בשוקי המטבעות בעקבות מלחמת הסחר ואומר כי ביום רביעי שעבר, בנאום שלאחר הורדת הריבית, הפד לא סיפק את הסחורה. לא מבחינת השוק שציפה להודעה יונית יותר ותמחר בוודאות הולכת וגוברת הורדה נוספת עד לסוף השנה (ואולי כבר בספטמבר), ובוודאי שלא מבחינת הנשיא דונלד טראמפ.

במקום להישמע מודאג מההאטה הכלכלית בעולם ומהרפיון המסוים בנתונים בארה"ב, הפד בחר שלא לרצות את "הבוס" מהבית הלבן ו"הקליינטים" מוול סטריט, ובמקום זה העדיף לגלות עצמאות שיצרה את התחושה כי הורדת הריבית היא התאמה חד פעמית לריבית שעלתה קצת מהר מידי בהתחשב במידע החדש שנכנס, אבל לא חלק מתהליך.

ההפתעה הלא נעימה הזו הובילה לדולר חזק, אבל יותר מכך, כנראה לתסכול אצל טראמפ. ואכן, לא לקח זמן רב עד שקיבלנו את התשובה בצורת ציוץ שטרף את הקלפים בשווקים והחזיר את מלחמת הסחר אל קדמת הבמה.

מלחמת הסחר כבר גרמה לכך שסין תרד אל המקום השני כשותפת הסחר הגדולה של ארה"ב בחצי הראשון של 2019, ואת מקומה תופסת כעת מקסיקו (מקסיקו- היזהרי....). ההודעה ביום שישי, שכללה מכסי עונשין של 10% נוספים על יבוא סיני בסך של 300 מיליארד דולר הוציאה הרבה שדים מהבקבוק.

התגובה בבורסות ביום שישי לא איחרה לבוא, וביתר שאת באה לידי ביטוי בבורסות אסיה הבוקר, כך שנראה כי הצבע האדום ילווה אותנו גם היום. תשואת האג"ח האמריקאי צוללת מחשש להחרפה נוספת שתאט עוד את הכלכלה העולמית, כשהתשואה ל- 10 שנים על אג"ח אמריקאי יורדת לראשונה משנת 2016 אל מתחת ל-1.8%.

היין היפני, כתמיד בעיתות משבר, מהווה מקלט ומתחזק אל מתחת לרמה של 106 יין לדולר - היפנים הם בהחלט המפסידים הגדולים מההחרפה הנוכחית. ובולטת מעל הכל חולשת היואן הסיני, שפוחת לראשונה בעשור האחרון מעל לשער של 7 יואן לדולר - אולי עדות לתגובה ראשונית של הממשל הסיני להתפתחויות.

השאלה לאן מועדות פנינו קשה. טראמפ ממשיך להעלות את גובה ההימור ואינו מוכן להודות בכישלון התהליך אותו החל. הסינים לא מגיבים טוב לאיומים, ונראה שהעסק לא רק תקוע אלא גם קרוב מתמיד לעלות על שרטון.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים