סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

גולדמן זאקס: לא מאמינים שהסכם הסחר סין-ארה”ב יחתם לפני בחירות 2020

"הנחנו בעבר שהנשיא טראמפ יראה בביצוע העסקה יתרון לטובת סיכויי היבחרותו המחודשת בשנת 2020 אך כעת אנחנו פחות בטוחים שזו השקפתו"

בגולדמן זאקס לא מאמינים כבר ששתי הכלכלות הגדולות בעולם יוכלו לפתור את סכסוך הסחר הממושך שלהן לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנה הבאה. הניתוח של גולדמן זאקס מגיע לאחר שבכירים בממשל האמריקאי כינו את סין "מניפולטורית מטבע" על רקע ההתעצמות המהירה של המתיחות בין שתי הענקיות.

ביום שני האשים שר האוצר האמריקאי את בייג’ינג בהשפעה מכוונת על שער החליפין בין היואן לדולר בכדי להשיג את מה שכינה השר "יתרון תחרותי לא הוגן בסחר בינלאומי". ההכרזה הזו הגיעה בעקבות ירידה חדה ביואן מול הדולר כאשר המטבע הסיני ירד מתחת לרמת 7 דולר לראשונה מאז המשבר הגדול של 2008.

בסוף השבוע שעבר הבטיחה סין להשיב מלחמה לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הצהיר על כוונתו להטיל מכסים של 10% על יבוא סיני בשווי 300 מיליארד דולר. אנליסטים בגולדמן סאקס בראשות הכלכלן הראשי ג’אן האציוס, אמרו כי המהלך היה צפוי.

"החדשות מאז הכרזת המכסים של הנשיא טראמפ ביום חמישי מצביעות על כך שקובעי המדיניות האמריקאים והסינים נוקטים קו קשה יותר, ואנחנו כבר לא מצפים לעסקת סחר לפני בחירות 2020" כתבו האנליסטים. המכסים החדשים שארה"ב מאיימת להטיל, אמורים להיכנס לתוקפם בתחילת ספטמבר.

האנליסטים בגולדמן סאקס אמרו "אמנם הנחנו בעבר שהנשיא טראמפ יראה בביצוע העסקה יתרון לטובת סיכויי היבחרותו המחודשת בשנת 2020 אך כעת אנחנו פחות בטוחים שזו השקפתו".

בנק ההשקעות הוסיף כי ההחלטה של סין להשעות רכישות של מוצרים חקלאיים אמריקאים וכן את ההחלטה לאפשר ליואן לרדת מרמת ה-7 דולר גרמה לתגובה מהירה ומשמעותית של איומי הנשיא טראמפ.

מאז תחילתה של מלחמת הסחר בשנה שעברה וושינגטון הטילה 25% מכסים על יבוא אמריקאי מסין בשווי 250 מיליארד דולר. בייג’ינג "נקמה" הל ידי הוספת היטלים מוגדלים על מיליארדי דולרים של מוצרים אמריקאים שהיא קונה.

אולם בחודשים האחרונים המתיחות בין המדינות התרחבה מעבר לסחר ולתחומים כמו טכנולוגיה ובטחון. ארה"ב הציבה את חברת הסלולר הסינית Huawei ברשימה שחורה שהקשתה על ענקית הטכנולוגיה הסינית לעשות עסקים עם חברות אמריקאיות.הוסף תגובה
  1. 1. כדאי להאמין-הבחור ישלוף שפן מהכובע. (לל"ת)

    מאת: לייזר | פורסם ב- 06/08/19 13:03

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים