סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

אפסילון: הירידות בשווקים – תיקון בריא ולא שינוי מגמה

"כל עוד הצרכן האמריקאי ושוק העבודה נותרים יציבים ובריאים - לא נראה מיתון בקרוב"

אייל שני, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון מתייחס למסחר התנודתי בשווקי העולם בימים האחרונים ואומר כי לאחר הפחתת הריבית בארה"ב והחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין נראה שהשווקים נכנסו לתהליך של flight to safety ומימוש באפיקים המנייתיים.

להערכתנו, מוסיף שני, בשלב זה מדובר בתיקון בריא לשוק ולא שינוי מגמה. הנתונים הכלכליים בעולם ממשיכים לסמן על האטה בצמיחה אך חשוב לזכור כי זו עדיין מגמת צמיחה.

בשורה התחתונה, להערכתנו כל עוד הצרכן האמריקאי ושוק העבודה נותרים יציבים ובריאים - לא נראה מיתון בקרוב. האבטלה ממשיכה לרדת בארה"ב וגם באירופה והשכר עולה בקצב גבוהה מהאינפלציה.

בשבוע האחרון נפתחו פערי תמחור בין האג"חים למניות כך ששני השווקים מדברים בשפה שונה. שוק האג"ח מתמחר בין 3-4 הפחתות ריבית ב-12 חודשים הקרובים כאשר החשש הוא מהמשך האטה והשפעות שליליות של מלחמת הסחר בעוד ששווקי המניות עדין סביב השיא והמכפילים לא זולים, זאת כאשר המכפיל הממוצע של S&P500 עומד על כ-17.5.

בתקופה הקרובה נמשיך לראות תנודתיות בשני השווקים (האג"ח והמניות) עד למציאת שיווי משקל חדש.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים