סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

דיסקונט ברוקראז’: מניית מליסרון עוד לא אמרה את המילה האחרונה

ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז’ גוזר למניית החברה שווי של 235 ₪ המשקף אפסייד של 12%

לאחר עלייה של כ- 38% מתחילת השנה סבורים בדיסקונט ברוקראז’ כי מניית מליסרון עוד לא אמרה את המילה האחרונה וקיים עוד אפסייד (12%). בדיסקונט מציינים כי תשואת אג"ח החברה, וכל שכן שיעורי ההיוון המשתמעים אינן מגלמים את הירידה בתשואות הקיימות בשוק. ירידת זו עשויה להתבטא בירידה נוספת בשיעורי ההיוון או בעליית המכפילים – דבר שטרם מצא ביטוי בתמחור המנייה הנוכחי. 

לטענת ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז’ החברה ממשיכה להציג תוצאות עסקיות טובות על אף האתגר בפעילות המסחר, וכי אף ניראה לכאורה כי האתגר בפעילות המסחר מתחדד. עם זאת, ששון מציין כי בנסיבות הכלכליות הנוכחיות השפל בתשואות הקיים בשווקים הוא שמכתיב את הטון, בפרט שטרם ראינו את השפעתו במחיר מניית החברה. 

בדיסקונט בחנו את הירידה בשיעורי ההיוון המשתמעים, והגיעו למסקנה כי ירידה זו הייתה מזערית (0.1% בלבד). זאת כאשר תשואת האג"ח ירדה ב- 1.2% (ירידה שהינה סבירה לחלוטין). בנסיבות אלו סבורים בדיסקנט כי יש מקום לירידה נוספת של 0.2% לפחות. ירידה שכזו במקביל לעליית מכפיל ה- FFO ל- 12 (שהינו נמוך ביחס למקובל בשוק) גוזרת למניית החברה שווי כלכלי של 235 ₪ המשקף אפסייד של 12%. 

הכותב ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז’.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.



היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים