סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

חברת סונוביה הישראלית זכתה במענק של 2.4 מיליון אירו

המענק ניתן במסגרת תוכנית המחקר והחדשנות האירופית "הורייזון 2020"; סונוביה פיתחה טכנולוגייה לבדים דוחי חיידקים המיועדים למניעת זיהומים הנרכשים בבתי חולים

האיחוד האירופי העניק לאחרונה מענק בגובה של 2.4 מיליון אירו לחברת סונוביה הישראלית. המענק ניתן במסגרת תוכנית המחקר והחדשנות האירופית "הורייזון 2020".

הניסיונות להתמודדות עם תופעות הזיהומים בבתי החולים לא פוסחות גם על חברות ישראליות שמנסות למצוא פתרון לאחד מגורמי התמותה המרכזיים במאה ה-21. חברת סונוביה הישראלית החלה כבר לפני מספר שנים להתוות פתרון במהלכו פיתחה טכנולוגיה ייחודית לבדים דוחי חיידקים לשימוש בתעשיית האופנה וכן עבור מיטות בתי החולים – סביבה שנוטה באופן מיוחד להדבקות בזיהומים.

הטכנולוגיה פותחה באוניברסיטת בר אילן, על ידי צוות חוקרים בראשות פרופ’ אהרון גדנקו. ב-2009 הובילו החוקרים קונסורציום של 16 חברות מאירופה, שמומן ב-12 מיליון אירו על ידי האיחוד האירופי, במטרה לקדם את הטכנולוגיה גם לשימוש למניעת זיהומים בבתי החולים. השיטה שפותחה ע"י החברה משתמשת באולטרסאונד כדי לפעור חורים קטנים בתוך הבד ולהטמיע את החלקיקים באנטי-בקטריאליים בתוכו. הטיפול בבד נעשה בשלב הייצור הסופי, כך שאינו יקר ורלוונטי למעשה לכל סוג בד. מחקרי החברה מצאו עמידות של החומר גם לאחר 100 כביסות תעשייתיות ב75 מעלות צלסיוס. 

במהלך הפיתוח, גילתה החברה שהטכנולוגיה מתאימה למגוון רחב של אפליקציות בענף הטקסטיל ולמעשה עתידה לפתור את הבעיה המהותית ביותר כיום בתחום ייצור הטקסטיל – תחום הטיפולים הרטובים שבגינם תעשיית הטקסטיל הינה אחת מהתעשייתיות המזהמות ביותר בעולם. הטכנולוגיה של סונוביה מאפשרת לבצע טיפולים רטובים, עם כ-50% פחות כימיקלים, בצורה עמידה יותר, ובעלות נמוכה יותר משיטות הטיפולים הרטובים כיום. 

בשנת 2017 התקבלה החברה לאקסלרטור המוביל בעולם האופנה, FASHION FOR GOOD שהוקם על ידי קרן אימפקט בשותפות חברות אופנה מובילות בעולם. סונוביה הייתה החברה הראשונה שקיבלה השקעת המשך בסה"כ 230 אלף דולרים משותפי האקסלרטור אחרי שעברה את השלב הראשוני.

רועי הירש, סמנכ"ל פיתוח עסקי של סונוביה, אמר היום: "מטרת המענק היא להביא לגמלון המוצר הראשון של החברה – טיפול אנטיבקטריאלי עוצמתי לטקסטיל העמיד לכביסות תעשייתיות, במטרה לתת מזור לבעיית הזיהומים הנרכשים בבתי חולים, אבל אנחנו לא עוצרים שם.

הטכנולוגיה של סונוביה מהווה פלטפורמה עבורנו לפיתוח מגוון רחב ביותר של אפליקציות טקסטיליות ועתידה להחליף את השיטות הקיימות לטיפולים רטובים, זאת עם הפחתה משמעותית של כמות הכימיקלים בייצור [לפחות 50% פחות], שימוש בכימיקלים ידידותיים יותר לסביבה, ועמידות פנומנאלית לכביסות. אנחנו מספקים פתרון הוליסטי לתעשייה בכל הרמות, מפתרון הזיהום הסביבתי בייצור, פתרון זיהום משתמש הקצה ושיפור שביעות רצון לקוחות הקצה תודות לעמידות ולפרפורמנס הגבוה של הטיפול, וכלה בשיפור הרווחיות בייצור. היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים