סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

ישראל וקוריאה הכריזו על סיום המשא ומתן להסכם אזור סחר חופשי

עם כניסתו של ההסכם לתוקף יחולו הפחתות מכסים הדדיות על מוצרים מיובאים ומיוצאים; החיסכון ליבואנים ולצרכנים במסגרת ההסכם מוערך בכ- 100 מיליון דולר לשנה

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ושרת הסחר הדרום קוריאנית, הגברת יו מיונג-הי (Yoo Myung-hee) הכריזו היום על סיום המשא ומתן להסכם אזור סחר חופשי בין המדינות.

את המשא ומתן על ההסכם הוביל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה במשך 3 השנים האחרונות, בשיתוף משרדי החוץ, האוצר, החקלאות, התקשורת והמשפטים וכן רשות האוכלוסין וההגירה, מינהל המכס ורשות התחרות.

הסחר בין המדינות בשנת 2018 עמד על כשניים וחצי מיליארד דולר, גידול של מעל ל- 15% בהשוואה לשנת 2017. הסכם הסחר החופשי צפוי להגדיל את היקף הסחר בין המדינות אף יותר. 

לאחר כניסת ההסכם לתוקף, מרבית הייצוא הישראלי לדרום קוריאה יהיה פטור ממכס, ובכלל זאת מכונות וציוד חשמלי, מכונות ומכשירים מכניים, דשנים, ציוד רפואי, קוסמטיקה, פלסטיק ומוצריו, מתכות וכן מיצי פירות ויין.

מן העבר השני ירדו מכסים על מוצרים המיובאים מדרום קוריאה לישראל ובהם ניתן למנות: מכוניות וחלקיהן, מקררים, ציוד רפואי, רכיבים אלקטרוניים, צעצועים ומשחקים, פלסטיק ומוצריו וכימיקלים.

דרום קוריאה היא היצרנית המובילה בעולם בתחום רכיבי הזיכרון ויצרנית הסמיקונדוקטורים השנייה בגודלה בעולם. כמו כן, דרום קוריאה הינה יצרנית האוניות הגדולה בעולם, ואוחזת ביותר ממחצית נתח השוק העולמי. בתחום הרכב, דרום קוריאה, בעיקר באמצעות קבוצת יונדאי-קיה וספקיות המשנה שלה, הינה אחת מ-10 היצרניות הגדולות בעולם.

לדרום קוריאה יש כיום 15 הסכמי סחר בתוקף עם מדינות וגושי סחר שונים, בראשם ארה"ב, האיחוד האירופי, הודו וסין. ההסכם בין ישראל לקוריאה יסייע להשוות את תנאי הסחר של ישראל למדינות אלה - ועם השלמת הליך האישרור של הסכם זה בשני הצדדים, ייהנו החברות הישראליות מתנאי סחר ותחרות שווים בשוק הקוריאני.

כתוצאה מכניסתו של ההסכם לתוקף, מעל ל- 95% מהייצוא הישראלי לקוריאה יהיה פטור ממכס, מה שיוביל להגדלת התחרותיות של היצוא הישראלי לקוריאה ולחסכון כספי למדינה. התועלת ליצואנים וחיסכון ליבואנים ולצרכנים במסגרת ההסכם מוערכים בכ- 100 מיליון דולר לשנה.הוסף תגובה
 1. 5. לא בטוח שיש מכס על טלביזיות

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 21/08/19 18:13
 1. 4. אותו תירוץ של ירידת הדולר

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 21/08/19 17:38
 1. 3. אם יש להם תרוצים תייבא אתה (לל"ת)

  מאת: GandalftheWhit | פורסם ב- 21/08/19 16:16
 1. 2. כניסה לתוקף אחרי אישרור בשני הפרלמנטים

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 21/08/19 15:42
 1. 1. יפה ועכשיו נראה איזה תירוץ יהיה

  מאת: יונת דאר | פורסם ב- 21/08/19 15:39

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים