סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: לא סבורים שבנק ישראל יאותת על הורדת ריבית קרובה

סבב העלאת המכסים האחרון בין סין וארה"ב יכריחו את הפד להפחית שוב את הריבית ברבע נקודת אחוז בעוד כ-3 שבועות

כלכלני הראל ביטוח ופיננסים מפרסמים היום סקירה מקרו כלכלית שבועית ואומרים כי האינדיקאטורים הראשוניים לרבעון השלישי מצביעים על המשך קצב צמיחה יציב. נתוני סקר כח האדם לתחילת הרבעון השלישי ממשיך להצביע על שוק עבודה חזק, אך הפרסום מחזק את הערכתנו שהשיפור בשוק העבודה קרוב למיצוי.

גם בשבוע האחרון נרשמה ירידה בציפיות לאינפלציה בתמיכת הירידה במחירי הסחורות. בעקבות המשך הירידה במחיר הנפט (בשקלים) גברו ההערכות שלנו לירידה חדה יותר במחיר הדלק המפוקח בתחילת ספטמבר. לכן, התחזית שלנו ל-12 החודשים הבאים ירדה ל-0.9 אחוז.יש לציין שאנחנו לא לוקחים בחשבון בחישוב זה עלייה אפשרית במע"מ במחצית הראשונה של שנת 2020, פעולה שיכולה להוסיף עוד 0.4-0.3 נקודות אחוז לאינפלציה.

מחר תתפרסם החלטת הריבית של בנק ישראל כאשר בניגוד להודעה הקודמת ביולי, אנו סבורים שהבנק יסיר רשמית מהפרק את האפשרות של העלאת ריבית בחודשים הקרובים. הירידה החדה באינפלציה לצד חוזקו של השקל והמדיניות המרחיבה יותר בעולם יתרמו לכך. יחד אם זאת, אנו לא סבורים שהבנק יאותת על הורדת ריבית קרובה, אך אנו מקווים שהבנק ישפוך מעט אור בנוגע לפרסומים בתקשורת שהוא קרוב להתערב בשוק המט"ח.

לגבי המתרחש בעולם אומרים בהראל כי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עלתה מדרגה בסופ"ש האחרון עם העלאת מכסים הדדית, ולכן נמשכה הנהירה של המשקיעים לנכסים ’בטוחים’. מספר ימים לאחר מכן פחתה במעט הרטוריקה השלילית, כאשר הצדדים הודיעו רשמית שהם ממשיכים במשא ומתן. הפרסומים המתפרצים והמשא ומתן הפומבי מגבירים את הסיכונים, והם ימשיכו ללוות אותנו ולתרום לתנודתיות גבוהה. סבב העלאת המכסים האחרון בין המעצמות יכריחו את הבנק להפחית שוב את הריבית ברבע נקודת אחוז בעוד כ-3 שבועות.

הנתונים האחרונים ’הלא-מחמיאים’ בגרמניה מגבירים את הסיכוי שהתוצר יתכווץ גם ברבעון השלישי, דבר שיגביר את הסיכויים למדינית פיסקאלית מרחיבה יותר של הממשל, אך לצערנו הם עדיין רחוקים מלהתחייב על צעדים משמעותיים. לעומת זאת, מי שכבר מתכונן להגביר את המדיניות המרחיבה הינו הבנק המרכזי בגוש האירו, כאשר אנו צופים שבהחלטה הבאה בעוד כשבועיים הבנק יציג תוכנית משולבת הכוללת הפחתת ריבית לצד התנעה מחדש של תוכנית הרכישות.

ההתחזקות המהירה במטבע היפני מאז חודש מאי, בשל העלייה בסיכונים הגלובליים, היחלשות היצוא והמדיניות המרחיבה יותר בעולם תחייב להערכתנו את בנק המרכזי להוריד את הריבית בהחלטה הבאה בעוד כ-3 שבועות, זאת למרות שמנהלי המדיניות עדיין נמנעו מלאותת על כך.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים