סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית eBay בדרך לפרוץ את השיא השנתי? צפו בגרף

המניה מדשדשת כחודשיים ואף הפגינה עוצמה אל מול הירידות בשוק המניות, בפרט מניות הטכנולוגיה. האם מכאן יצא מהלך עולה לשיא של 2018?

איביי (סימול- EBAY) מפעילת אתר האינטרנט eBay, פלטפורמות מסחר המחברות בין קונים ומוכרים שונים ברחבי העולם. הפלטפורמה של החברה מאפשרות למשתמשים לקנות, למכור ולשלם עבור פריטים דרך ערוצים מקוונים ולא מקוונים הכוללים קמעונאים, מפיצים ואנשים פרטיים. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ונכללות במדד הנאסד"ק 100 לפי שווי שוק של 33 מיליארד דולר.

בחודש שעבר פרסמה החברה את תוצאותיה לרבעון השני ודיווחה על רווח של 402 מיליון דולר / 46 סנט למניה, לעומת 642 מיליון דולר / 64 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 68 סנט למניה כאשר הצפי בשוק עמד על 62 סנט למניה. הכנסות החברה עמדו על 2.69 מיליארד דולר כאשר הצפי בשוק עמד על 2.68 מיליארד דולר, זאת בהשוואה ל-2.64 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

מתחילת שנת 2019 זינקה המניה בכ- 41% ונסחרת סביב רמות השיא השנתי. במהלך גל המימוש האחרון במדדי המניות המניה ירדה במתינות יחסית ושומרת על אזור התמיכה החשוב 38.5-39 דולר.

בתקופה האחרונה המניה מדשדשת מעל אזור התמיכה 38.5-39 לבין 42 דולר, שיא תוך יומי שנבדק פעמיים במהלך חודש יולי. למרות הירידה המתונה שנרשמה בימי המסחר האחרונים, קיימת אפשרות לשבירת התמיכה ויציאה לגל מימוש עמוק יותר והטריגר לכך יתקבל בסגירה מתחת לאזור 38.5 דולר ואי יכולת חזרה מעל 39 דולר (רצועת התמיכה מסומנת בגרף).

מניית EBAY; מקור: StockCharts.com

בתרחיש האופטימי וההגיוני, בשל העובדה שהמניה נסחרת במגמה עולה (שיאים ושפלים עולים) פריצת הגבוה באזור 42 דולר תהווה טריגר חיובי לסיום תקופת הדשדוש הנוכחית ויציאה להמשך התנועה העולה לכיוון השיא של 2018 באזור 44-46 דולר שם תיבחן מחדש.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים