סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: המיקוד להמשך השנה הוא השקעה במניות ישראל בשיעור גבוה

"ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוה יותר, הכלכלה נראית טוב יותר והריבית תישאר נמוכה"

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום המלצות השקעה שבועיות ואומרים כי בסיכום אוגוסט ירדו המדדים המובילים בבורסת ארה"ב, תוך הפגנת תנודתיות תוך יומית גדולה במיוחד. בסיכום חודשי ירד הנאסד"ק "רק" 2.6% ומדד S&P500 ירד 1.8%.

המניות בישראל בלטו ביציבות יחסית במהלך כל החודש, כאשר לקראת סופו ירידות במניית כיל (על רקע החולשה העולמית בסקטור) ובמניות הבנקים הכבידו על השוק, בדיוק כאשר המגמה השלילית בעולם החלה להתהפך.

רמות התנודתיות הנמוכות יותר הן רק אחת הסיבות התומכות בחשיפה לשוק המניות המקומי. בתקופה של תשואות אג"ח נמוכות וחזרה למדיניות מוניטארית מרחיבה בכל העולם, המיקוד להמשך השנה הוא השקעה במניות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת מניות ישראל.

אנו ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוהה יותר, הכלכלה נראית טוב יותר והריבית תישאר נמוכה עוד לא מעט זמן.

לגבי המתרחש במסחר באג"ח אומרים בהראל כי שוק האג"ח המקומי נהנה משילוב גורמים כולל הצפי להורדות הריבית בעולם בהמשך השנה וירידת התשואות החדה וכן מהיציבות בריבית המקומית, שבינתיים נשארה ללא שינוי, אם כי השוק מגלם צפי להורדה בהמשך. 

לאור זאת, אנו מרגישים בנוח להישאר במח"מ בינוני ולא קצר, להיות עם מרכיב של אג"ח קונצרני בתיקים במיוחד בחלק המדורג A ומעלה על מנת להקטין תנודתיות ועם מרכיב מט"ח מוגבל בכל תיק.

אנו ממשיכים להמליץ על עדיפות מיקוד באסטרטגיה של "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון. השקעה בתיק אג"ח מפוזר לפדיון מאפשרת לא רק פיזור למספר גבוה של אג"חים שקלים וצמודים ורמת וודאות גבוהה יותר לגבי התשואה לפדיון, אלא מאפשרת ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות כפי שאנו עשויים לראות במהלך המחצית הנוכחית.

באג"ח הדולרי, אחרי העליות החדות באג"ח הממשלתי בשבועות האחרונים, להערכתנו שוק האג"ח הדולרי מושפע מהצפי האגרסיבי להורדות ריבית ב 12 החודשים הקרובים. לאור זאת, להערכתנו, כיום באג"ח הדולרי במח"מ ארוך-בינוני יש יותר סיכון מאשר סיכוי. ביתרות הדולריות נבחן מימוש של רווחים נאים מתחילת השנה ונעבור בינתיים למח"מ תיק אג"ח דולרי קצר יותר, ע"י שילוב פיקדונות דולריים וקרנות כספיות דולריות - כל עוד עקום האג"ח האמריקאי הפוך.

לאור עליית המדרגה של התנודתיות בחודש החולף, ניתן לפעול בנחישות למזעור הטלטלות בתיק ההשקעות באמצעות כמה חלופות. אחת האפשרויות היא להנזיל את התיק ולהוריד את התנודתיות לאפס, אך המחיר של צעד כזה עשוי להיות כואב במיוחד אם השוק שוב ישנה כיוון באגרסיביות.

הדרך החכמה יותר כיום למזעור התנודתיות היא באמצעות שילוב אפיקי השקעה תוך ניצול הקורלציה השונה בין האפיקים, בדיוק כפי שקרה באוגוסט. כך למשל, בחודש החולף ראינו מצוין את הקורלציה ההפוכה בין אג"ח מדינה למניות או בין הדולר לשאר האפיקים. על רקע זה, נראה כי במיוחד בתקופות כאלה מתחדדים היתרונות של שילוב קרנות נאמנות המשלבות כמה אפיקים שכן במקרה זה התנודתיות שהלקוח מרגיש יורדת בצורה משמעותית.

משמעות המיקוד בתנודתיות הוא שבתקופה הקרובה עלינו לתת משקל גדול יותר מבעבר למדד שארפ כאשר אנחנו בוחרים מוצרי השקעה.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים