סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים עלה בחודש אוגוסט 2019

רמת המדד גבוהה ביחס לעבר והיא תומכת בהמשך ההתרחבות של הצריכה הפרטית

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS טלסקר עלה בחודש אוגוסט 2019 ב–2.9 נקודות לרמה של 142.1 (אפריל 2002=100). המדד למצב השוטף עלה ב-3.8 נקודות ומדד הציפיות עלה ב-2.3 נקודות.

כלכלני בנק הפועלים מסבירים כי מדד אמון הצרכנים עלה בחודש אוגוסט ורמתו קרובה לרמת השיא שנרשמה בחודש יוני אשתקד. השיפור באמון הצרכנים בולט לחיוב על רקע המגמה השלילית בשוקי המניות בחודש זה והעלייה בגורמי אי-הוודאות הגלובליים. רמת המדד בישראל גבוהה ביחס לעבר והיא תומכת בהמשך ההתרחבות של הצריכה הפרטית.

האינדיקטורים לצריכה הפרטית שפרסמה הלמ"ס בחודש האחרון הצביעו על עלייה מרשימה בצריכה – הרכישות בכרטיסי אשראי עלו בחודשים מאי-יולי 2019 בשיעור שנתי של 9.4% בהמשך לגידול של 9.9% בשלושת החודשים הקודמים. המכירות ברשתות השיווק עלו בחודשים מאי-יולי בשיעור שנתי של 4.7% לאחר גידול של 3.1% בשלושת החודשים הקודמים.

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו- TNS מחושב מידי חודש על ידי חברת TNS , על סמך סקר בקרב 1,000 נשאלים במדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה בישראל. סקר זה נערך בישראל החל מאפריל 2002 .

המדד מחושב על פי מודל של חברת המחקר הבינלאומית TNS העורכת סקרים דומים במדינות רבות בעולם, ביניהם מדד ה-Conference Board בארה"ב. החל מחודש מאי 2016 סקר אמון הצרכנים עבר למדידה אינטרנטית.

במדד חודש מאי בוצעה חפיפה בין שני הסקרים (טלפונית ואינטרנטית) ולא נמצאו פערים משמעותיים בתוצאות. מחקרים רבים הראו כי מדדי אמון הצרכנים מהווים אינדיקטור מוביל להתפתחות הצריכה הפרטיתהיה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים