סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

עיריית חיפה ביטלה את רישיון העסק של שמן תעשיות בעקבות השריפה

בחברה סבורים שההודעה אינה חוקית והיא מתכוונת לעתור לבית המשפט כדי להשאיר את הרישיון בתוקף

חברת שמן תעשיות מדווחת היום שהחברה קיבלה הודעה מעיריית חיפה על כך שרישיון העסק שלה פקע , וזאת בעקבות אירוע השריפה שפרצה במחסני החברה ביום חמישי. לאחר קבלת ההודעה, קיבלה החברה הודעה נוספת בדבר זימון לשימוע בעניין פקיעת רישיון העסק.

היועצים המשפטיים של החברה סבורים שההודעה שהתקבלה מעיריית חיפה אינה חוקית ופנתה לעירייה בבקשה להבהיר שרישיון החברה ישאר בתוקף עד לאחר קבלת החלטה אחרת בשימוע. מכיוון שהחברה לא קיבלה הבהרה כי רישיון העסק ישאר בתוקף, היא מתכוונת לעתור לבית המשפט לאלתר בעניין זה.

כזכור, ביום חמישי סביב השעה 14:00 פרצה שריפה במחסני החברה המצויים בשטח המפעל בחוף שמן. כוחות כיבוי האש התשלטו על השריפה וכיבו אותה. מניות החברה צללו באותו יום ב-15% אך החברה פרסמה הבהרה כי קיים כיסוי ביטוחי לעניין זה ובהתחשב בתקבולי הביטוח הצפויים להתקבל, אירוע השריפה לא ישפיע באופן מהותי על תוצאות החברה. אמש התאוששה המניה ועלתה 10.44%.

ביום שישי, כיממה לאחר כיבוי השריפה, הגיע למקום צוות היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה שאיתר כתמי שמן צמחי, שקוף ברובו, המפוזרים בין רציף כרמל ורציף מזרחי בנמל חיפה. ההערכה היא כי מדובר בשמן מחברת "שמן תעשיות", שהגיע לים מכיוון המפעל.

חברת נמלי ישראל הפעילה את הקבלן "מעגן", פרסה חוסם לספיגת השמן ופעלה לניקוי השפך. אנשי היחידה הימית של המשרד הגיעו לשטח ופיקחו על פעולות הניקוי.

כוחות כיבוי והצלה, בשיתוף המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, מבצעים חקירה של אירוע השריפה במפעל "שמן תעשיות". חוקר הדליקות מטעם כבאות והצלה לישראל קבע בבדיקה הראשונית שנערכה במקום שהשריפה נגרמה כתוצאה משריפת פסולת יזומה בחצר האחורית של המפעל, אך כאמור החקירה טרם הושלמה.

הנהלת שמן פרסמה הודעה והצהירה כי " מפעל שמן עובד בתיאום מלא עם רשות הכבאות בשיגרה ובחירום. הוראת רשות הכבאות והנהלת המפעל על איסור מוחלט של הבערת אש בשטח המפעל ידועה ונאכפת בכל עת".הוסף תגובה
  1. 1. תגובה ראויה להשמנת יתר של אזרחי המדינה (לל"ת)

    מאת: לחמנייה | פורסם ב- 09/09/19 11:15

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים