סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

מצלאווי קיבלה היתר ל-2 הבניינים האחרונים בפרויקט פינוי-בינוי הראשון בישראל

עם תום העבודות תבנה מצלאוי את הדירה ה- 1,000 במסגרת פרויקט הפינוי בינוי בקרית אונו; אכלוס הפרויקט צפוי ב-2022

היתר בנייה להקמת 2 הבניינים האחרונים בפרויקט הפינוי בינוי הראשון בארץ התקבל בימים אלו. מדובר ב-2 הבניינים האחרונים שייבנו במסגרת פרויקט ONO PRIME, המשכו של פרויקט אונו הירוקה - פרויקט פינוי-בינוי הראשון בישראל שיצא לדרך בשנת 2001 ברחוב שאול המלך בעיר.

הבניינים שייבנו יהיו בני 16 קומות ויכללו 146 יחידות דיור שיתווספו ל- 3 הבניינים שכבר הוקמו במסגרת הפרויקט. למעשה עם תום העבודות תבנה מצלאוי את הדירה ה- 1,000 במסגרת פרויקט הפינוי בינוי בקרית אונו. אכלוס הפרויקט צפוי ב 2022.

לדבריו של סמי מצלאוי, יו"ר חברת מצלאוי ובעלי החברה : "פינוי בינוי היא הדרך הנכונה לחדש שכונה בצורה אפקטיבית לערים. לא ניתן להשאיר את הבניינים הישנים במקומם ורק לעטוף אותם בשמלה חדשה. הישן נשאר ישן הוא רק עטוף בחזות חדשה. אם רוצים לפתח את הערים בישראל חייבים לעשות את השינוי כשינוי מקיף, ברמת השכונות. אחרת אנו פוגעים בהתפתחות העתידית של הערים. תמ"א 38 היום תוקעת את התפתחות הערים וזאת תהיה בכייה לדורות אם בסוף יוחלט שלא לבטלה.

כחלוץ ההתחדשות העירונית בישראל, אני מאמין שהפתרון היחיד שיכול לעזור למצב ענף הנדל"ן זה לא עוד תכנית ממשלתית כמו מחיר למשתכן או מע"מ אפס, אלא רפורמה רחבה של התחדשות עירונית. זה העתיד שלננו ואין שום פתרון אחר שיכול לעזור. כל דבר שיקדם הליכי פינוי בינוי הוא חיובי. אולם עדיין לא ננקטים מספיק צעדים כדי לזרז את הליכי התכנון בפרויקטים כאלו".

בשנת 2001 החלה מצלאוי בפרויקט אונו הירוקה, פרויקט פינוי-בינוי הראשון בישראל ברחוב שאול המלך בקרית אונו. כ- 170 דיירים פונו מבתיהם בבנייני הרכבת הישנים שנהרסו ועל יסודותיהם החלה להתפתח שכונה יפהפייה שכללה בסך הכל 513 יחידות דיור חדשות ב- 11 מגדלים בבניה מודרנית בני 9-14 קומות.

פרויקט אונו PRIME, המשכו של פרויקט אונו הירוקה, כולל 5 בניינים ו- 393 דירות על ציר לוי אשכול בעיר, בקטע בין כיכר הרוגי מלכות בבל ועד לקניון קריית אונו. תמהיל הדירות כולל דירות בנות 3, 4, 5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. מחירי הדירות משתנים בהתאם למיקום הדירה וגודלה. הפרויקט כולל חניון תת קרקעי וסביבו שטחים ירוקים, אשר יוסיפו לשדרוגו של המתחם הוותיק.  היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים