סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

וילי פוד מוותרת על מעדני מיקי וביכורי השדה

המשא ומתן עם מעדני מיקי הופסק והמו"מ עם ביכורי השדה הושהה ולא חודש; שתי הרכישות היו אמורות להתבצע בהשקעה כוללת של כ-100 מיליון שקל

חברת וילי פוד מדווחת היום כי המו"מ שהתקיים בקשר עם השקעה בחברת מעדני מיקי תעשיות מזון דגים וסלטים, לא הבשיל לכדי הסכם מחייב והמגעים בין הצדדים הופסקו. בנוסף, המו"מ והליך בדיקת הנאותות להשקעה בחברת ביכורי השדה שהושהו על ידי החברה, לא חודשו והמגעים בין הצדדים הופסקו.

כזכור, בחודש אפריל השנה הודיעה החברה כי חתמה על מזכרי הבנות לרכישת השליטה בשתי החברות. וילי פוד רצתה להרחיב את תחומי הפעילות שלה תוך כניסה לתחום חדש של שוק הסלטים ומעדני דגים וכן להוסיף לפורטפוליו העסקי שלה גם בעלות על מפעל מזון.

על פי העקרונות שנקבעו במזכר ההבנות, ביכורי השדה היתה אמורה להנפיק לוילי פוד מניות רגילות שלה שיהוו 41% מהונה המונפק, בתמורה לסך של 70 מיליון ₪. כמו כן היתה אמורה ביכורי השדה למכור לוילי פוד עוד 10% מהמניות שבבעלותה כך שוילי פוד תחזיק 51% מהון המניות.

במזכר ההבנות עם חברת מעדני מיקי נקבע כי שתי החברות יקימו יחד חברה חדשה שתרכוש את כל פעילות ונכסי מעדני מיקי, כך שעם השלמת העסקה וילי פוד תחזיק ב-70% מהון המניות של החברה החדשה, וזאת בתמורה ל-10 מיליון ₪ ועוד 5 מיליון ₪ כהלוואת בעלים.

על פי דיווחי החברה, מחזור המכירות של וילי פוד אמור היה לגדול לאחר שתי הרכישות האלה בכ-650 מיליון ₪. אולם כאמור, הבוקר הודיעה החברה כי שתי העסקאות בוטלו. בהודעה לא נמסרה סיבת הביטול אבל הערכות בשוק מדברות על כך שוילי פוד דרשה הפחתה של התמורה שתשולם בעסקאות אלה.

בחודש שעבר פרסמה וילי פוד דוחות רבעוניים והציגה עלייה של 27.7% במכירות החברה.  הרווח הנקי של החברה עלה בשיעור של כ- 62.3% והסתכם לסך של כ- 10.7 מיליון ₪ לעומת סך של כ- 6.6 מיליון ₪ ברבעון השני של שנת 2018.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים