סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

הות”ל אישרה את התוכנית להקמת פרויקט הרוח של אנרג’יקס ברמת הגולן

היקף ההשקעה להקמת הפרויקט הכולל 25 טורבינות רוח מוערך ב- 550-650 מיליון ש"ח וצפי ההכנסה השנתית מוערך בסך של 110-130 מיליון ₪

חברת אנרג’יקס מדווחת כי ביום 9.9.2019 אישרה הוועדה לתשתיות לאומיות ("הות"ל") את התכנית להקמת פרויקט הרוח של החברה ברמת הגולן. התוכנית תועבר כעת לאישורה הסופי של הממשלה.

בהתאם לתוכנית שאושרה, הפרויקט צפוי לכלול 25 טורבינות רוח בהספק המוערך בטווח של MW120 –MW110. בנוסף, התוכנית תאפשר להוסיף עד 6 טורבינות רוח נוספות בהספק המוערך בטווח של MW30 –MW20, בכפוף לקבלת אישור להסדרת נושא היבטי הזיקה לקרקע של טורבינות אלה, וזאת בתוך תקופה של 12 חודשים.

החברה צופה כי סך היקף ההשקעה להקמת הפרויקט הכולל 25 טורבינות רוח מוערך ב- 550-650 מיליון ש"ח וצפי ההכנסה השנתית מוערך בסך של 110-130 מיליון ש"ח. הקמת הפרויקט בפועל כפופה להשלמת הליכי הרישוי וההליכים הסטטוטוריים וכן הגעה לכדי סגירה פיננסית, זאת במקביל להסדרת הפתרון הטכנולוגי מול מערכת הביטחון.

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס מסר: אנו שמחים לעדכן כי הות"ל אישרה את התוכנית של פרויקט אר"ן . האישור ניתן לאחר עבודה ממושכת ומורכבת מול הגורמים השונים הרלוונטיים לצורך גיבוש התוכנית. אישור הות"ל מהווה אירוע מפתח לצורך השלמת ההליך הססטוטורי והמשך קידומו של הפרויקט לקראת הגעה לסגירה פיננסית עד סוף השנה.

כידוע, פרויקט אר"ן הינו פרויקט רוח מהגדולים בארץ ולאור מורכבותו, הקמתו תהווה הישג ואבן דרך חשובה בהתפתחותה של החברה ורכיב חשוב בתוכנית הכוללת להשגת היעדים לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת בישראל. במקביל להליך הסטטוטורי אנו פועלים לקידום והשלמת התנאים הדרושים להקמת הפרויקט. היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים