סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי של 275 אלף ש”ח על חברת הדלק פז

הקנס הוטל על החברה בשל שחרור אדי דלק לאוויר בתחנת הדלק פלורנטין שבלב תל אביב; החברה שילמה את הקנס

בחודש מארס קיימו נציגי המשרד להגנת הסביבה עם נציגי הרשות לאיכות הסביבה בעיריית תל אביב ביקורת בתחנת הדלק פז הפועלת ברח’ הרצל 116 בתל אביב. שם גילו בזמן אמת כי נהג מכלית החל בפריקת דלק למכלים התת-קרקעיים בתחנה מבלי לחבר את המכלית למערכת מישוב אדים שלב 1 המותקנת בתחנה.

חמור מכך – נהג המכלית עשה עקיפה מכוונת של מערכת השבת האדים ובשל כך התרחשה זרימה חופשית של האדים לסביבה ונגרם זיהום אוויר בשטח התחנה – שהמרחק שלה מבתי מגורים הוא עשרות מטרים בלבד.

משאיתרו את ההפרה והסיכון, דרשו נציגי המשרד מהנהג להפסיק את ההזרמה למכלים, אך הוא סירב. גם הדרישה למנהל התחנה להפסיק את המפגע נענתה בשלילה, ורק לאחר שנציגי המשרד פנו למנהלת האזור בפז, הופסק התדלוק הרשלני.

פריקת דלק למכלים התת-קרקעיים בתחנה בצורה זו, ללא חיבור למערכת מישוב אדים שלב 1, היא הפרה של התקנות. יצוין כי מערכת מישוב האדים מפחיתה כ-95% מפליטת אדי הדלק לסביבה המכילים מזהמים שונים בעלי השפעה ישירה על בריאות האדם כגון בנזן – חומר המוגדר מסרטן לאדם.

מנהל מחוז תל אביב במשרד להגנת הסביבה קיים שימוע למנהלי תחנת הדלק פז, ולאחריו החליט להמליץ למנהל אגף תחבורה במשרד להטיל עיצום על החברה. זהו העיצום הכספי הראשון המוטל מתוקף התקנות הייעודיות למניעת זיהום אוויר וריח מתחנת דלק שהותקנו בשנת 2017. בכוונת המשרד להמשיך באכיפה אינטנסיבית במקרים של הפרות דומות המסכנות את הציבור.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים