סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל”ן

סקר גיאוקרטוגרפיה: 79% מהציבור יתמוך בביצוע פרויקט תמ”א 38 בבניין בו הוא מתגורר

מעל 70% תומכים בראשי ערים שממשיכים לקדם תמ"א 38 ומעריכים כי חיזוק המבנים ומיגונם ישפר את איכות חיי התושבים בהם ואת ביטחונם

לקראת הדיון המכריע בעתידה של תמ"א 38 הצפוי להתקיים מחר במועצה הארצית לתכנון ובניה, מפרסמת הבוקר התאחדות הקבלנים בוני הארץ שורת נתונים המצביעים על החשיבות הכללית והציבורית של התוכנית.

נתון ראשון שמפרסמת ההתאחדות מגלה כי ככל ששיעור התמ"א 38 מכלל העסקאות למכירת דירות בעיר צומח, נרשמת עליית מחירים קטנה יותר בעיר.

על פי ניתוח נתוני אתר מדלן, בשנת 2018 נרשמה עליית מחירים דיור ברוב הערים שבהן בוצעו מעל 600 עסקאות מכר דירות. הנתונים מסמנים מגמה ברורה – בערים שבהן 5% ומטה מהדירות שנמכרו היו בתמ"א 38 נרשמה עליה ממוצעת של 3.2%, ולעומת זאת, בערים שבהן היוותה התמ"א מעל 5% מהעסקאות נרשמה עליית מחירים ממוצעת של 1.9% בממוצע.

לצד נתון זה - מפרסמת התאחדות הקבלנים בוני הארץ תוצאות סקר רחב היקף של חברת גאוקרטוגרפיה מהימים האחרונים, אשר לפיו 79% מהציבור יתמוך בביצוע פרויקט תמ"א 38 בבניין בו הוא מתגורר או בניין שבו ישנה דירה בבעלותו.

הסקר שנערך בקרב 500 נשאלים בגירים מכל רחבי הארץ מעלה עוד כי מעל 70% מהמשיבים תומכים בראשי ערים שבוחרים להמשיך ולקדם תמ"א 38 ומעריכים, כי חיזוק המבנים ומיגונם במסגרת תמ"א 38 ישפר את איכות חיי התושבים בהם ואת ביטחונם.

בנוסף, עלה מהסקר כי מעל 48% מהציבור סבור על המדינה לשאת בהוצאות תקציב שיאפשרו לערים המעודדות תמ"א 38 לעמוד בהשקעה הנדרשת בתשתיות שיתמכו בקליטת דיירים בדירות שיתווספו לעיר במסגרת תמ"א 38, לעומת 18% שסבורים כי על עיריות לייצר תקציב לצורך זה וכ-15% מהם שחושבים כי על הקבלן לשלם עבור התשתיות הללו בתמורה להעלאת מחיר הדירה.

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו מסר: "ההחלטה אודות עתיד תמ"א 38 חייבת להדיר שינה מעיני כל חברי המועצה הארצית לתכנון ובניה שיקבלו אותה מחר. מדובר בכלי יחיד להצלת חי אדם שעובד כיום ובמקביל, עולה באופן ברור מהנתונים שהציבור רוצה שהתמ"א תמשך. תמ"א 38 היא תוכנית חשובה שאסור להפסיק את הפעילות במסגרתה, אלה אם ימצא כלי יישים אחר שיחליף אותה.

במקביל, אני מבקש להזכיר למי ששכח שזמן ההמתנה להיתר בבניה סטנדרטית בישראל עומד על יותר משנתיים ובצירוף התקופה הארוכה הנדרשת לאישור לגיוס התושבים במתחם המיועד לתמ"א 38 ואישור התוכנית - מדובר בהרבה יותר זמן. לכן, הארכת תקופת החלת התמ"א חייבת לעמוד על 5 שנים לפחות, כדי להבטיח שכלל הפרויקטים שיצאו לדרך". היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים