סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

תעשיית הקרנות גייסה בחודש נובמבר 2.47 מיליארד ₪

זהו החודש השלישי ברציפות בו רושמות הקרנות המסורתיות גיוסים; היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 352.4 מיליארד ₪

הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופסיביות) רשמו בנובמבר גיוסים זה חודש שלישי ברציפות, של כ-1.75 מיליארד ₪, כך עולה מנתונים שמרכז מורן צביק, מנהל קשרי יועצים במיטב דש.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש נובמבר נסגר בגיוסים ניכרים של כ-2.47 מיליארד ₪.

נתון זה משקף כניסה של כ-720 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-1.75 מיליארד ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה (של 1.75 מיליארד ₪) מבטא גיוס של כ-1.05 מיליון ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוס בסכום של כ-700 מיליון ₪ לקרנות הפסיביות, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-1.3 מיליארד ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיון בסכום של כ-600 מיליון ₪.

ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי, שהיא גם הקטגוריה הגדולה בתעשייה, שומרות חודש שני ברציפות על ראשות טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס של כ-795 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח כללי רשמו גיוסים בסכום הנאמד בכ-3.15 מיליארד ₪.

קרנות אג"ח מדינה ממשיכות במומנטום החיובי גם החודש, אך יורדות משמעותית בקצב הגיוסים לסכום הנאמד בכ-240 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח מדינה רושמות גיוסים בסכום של כ-3.2 מיליארד ₪ והן עדיין עומדות בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם מתחילת השנה, בהפרש קטן מול קרנות אג"ח כללי.

קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, לאחר שפדו בחודש שעבר, החודש הן רושמות מהפך וחוזרות לגייס סכום של כ-90 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח קונצרני מציגות גיוסים בסכום של כ-440 מיליון ₪.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות במגמה החיובית ורושמות גיוסים קלים הנאמדים בכ-30 מיליון ₪. בהובלת קרנות מניות בארץ. מתחילת השנה הקרנות המנייתיות1 עדיין פדו סכום ניכר של כ-930 מיליון ₪. 

הקרנות האג"חיות השקליות, לאחר שסיימו את חודש שעבר בטריטוריה השלילית, החודש הן מגייסות, סכום זעיר אומנם, הנאמד בכ-5 מיליון ₪ בלבד. מתחילת השנה הקרנות השקליות רשמו פדיון גדול של כ-1.435 מיליארד ₪. 

קרנות אג"ח חו"ל ממשיכות במגמה השלילית גם החודש ורושמות פדיונות של כ-95 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות הנאמדים בכ-925 מיליון ₪.

בתעשייה הפסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 81.6 מיליארד ₪ (יותר מ-60% מהתעשייה הפסיבית כולה), סיימו את חודש נובמבר בגיוסים הנאמדים בסכום של כ-130 מיליון ₪. 

בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-790 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-660 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של יעד ההשקעה, היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-410 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-280 מיליון ₪.

ועוד ברמת התעשייה הפסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם החודש, אך יורדות בקצב הגיוסים, לסכום הנאמד בכ-60 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) יורדות גם הן בקצב הגיוסים לסכום של כ-10 מיליון ₪. 

קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה, גם בחודש נובמבר, ורושמות גיוסים בסכום של כ-560 מיליון ₪ (מחקות + קרנות סל). תעשיית הקרנות הכספיות רושמות גיוסים של כ-720 מיליון ₪.

חודש נובמבר הסתיים במגמה חיובית באפיקי ההשקעה המרכזיים. בעולם: מדד S&P500 עלה ב-3.8%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-5%, ה-DAX הגרמני עלה ב-2.95%, והניקיי היפני רשם עלייה בכ-2.25%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום חודשי תשואה חיובית של עד כ-3%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו החודש תשואה חיובית של עד 0.15%, ובשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם החודש עלייה קלה של 0.1%.

נכון ל-28.11.19, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 352.4 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא: תעשייה אקטיבית: 217.4 מיליארד ₪, מהם 187.4 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-30 מיליארד ₪ בקרנות כספיות. תעשייה פסיבית: 135 מיליארד ₪, מהם 95.3 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-39.7 בקרנות מחקות.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים