סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

קמהדע נכנסת לשותפות עם אלבוטק: תשווק ותפיץ מוצרים ביוסימילרים בישראל

פוטנציאל המכירות מוערך בעד 30 מיליון דולר בשנה; בכפוף לאישור משרד הבריאות, המוצרים אמורים להיות מושקים בישראל בשנים 2022-2025

חברת קמהדע מדווחת היום על כניסה להסכם עם אלבוטק, חברת תרופות בינלאומית, לשיווק והפצה בישראל של פרוטפוליו המונה שישה מוצרים ביוסימילרים של אלבוטק, בכפוף לקבלת האישורים הרגולטורים ממשרד הבריאות הישראלי. קמהדע מפיצה כיום בישראל יותר מ -20 מוצרים אשר מיוצרים על ידי חברות אחרות.

צנרת המוצרים של אלבוטק כוללים מוצרי ביוסימילר שמטרתם לטפל במחלות אוטואימוניות, אונקולוגיה ומחלות דלקתיות. ביוסימילר הוא מוצר ביולוגי הדומה מאוד וללא הבדלים משמעותיים מבחינה קלינית ממוצר ייחוס מאושר קיים. מסלול האישור הביוסימילרי הוקם כאמצעי לספק אפשרויות טיפול נוספות, להרחיב את הגישה לתרופות מצילות חיים, ולהוזיל את עלויות הטיפול הבריאותי באמצעות תחרות.

בכפוף לאישור משרד הבריאות הישראלי, קמהדע מצפה להשיק בישראל את המוצר הראשון מבין המוצרים האלו, PF708 במהלך שנת 2022. PF708 הוא מוצר ביוסימילר ל- Teriparatide, מוצר שאושר על ידי ה- FDA המשווק על ידי חברת Eli Lilly and Company תחת שם המותג Forteo® / Forsteo לטיפול באוסטאופורוזיס בחולים עם סיכון גבוה לשבר. PF708 קיבל לאחרונה אישור של מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) והוא ידוע בשם המותג Bonsity.

לאחר קבלת אישור ה-FDA על ידי אלבוטק, חמשת המוצרים הנוספים הכלולים בהסכם צפויים, בכפוף לאישור משרד הבריאות הישראלי, להיות מושקים בישראל בשנים 2023-2025. אלבוטק תהא אחראית על פיתוח, ייצור ואספקת כל חמשת המוצרים.

השוק הישראלי הנוכחי של מוצרי הייחוס המאושרים, אליו מיועדים ששת מוצרי הביוסימילר של אלבוטק, מוערך בטווח של בין 125 מיליון דולר ל -150 מיליון דולר בשנה. בהתבסס על הוזלת מחיר המחירון המשוערת, כתוצאה מהרחבת התחרות הנובעת מהשקת ששת מוצרי הביוסימילר האלו, ועל בסיס פוטנציאל החדירה לשוק, קמהדע מעריכה את פוטנציאל מכירות השיא, הניתנות להשגה תוך מספר שנים ממועד השקה, של סך ששת המוצרים, בטווח של 20 מיליון דולר עד 30 מיליון דולר בשנה.

מגזר מוצרי ההפצה של קמהדע, הכולל כיום כ -20 מוצרים, הניב בשנת 2018 הכנסות בסך 23.7 מיליון דולר ו -22.6 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2019.

"השותפות שלנו עם אלבוטק תהנה מהתשתית המסחרית הקיימת שלנו בישראל ותאפשר לקמהדע ליהנות מפוטנציאל הצמיחה לטווח הרחוק של התחום הצומח של תרופות ביוסימילריות". ציין עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע.

"אלבוטק היא חברה בינלאומית מובילה המפתחת ומייצרת ביוסימילרים ואנחנו שמחים מאוד לשתף איתם פעולה על מנת לספק אפשרויות טיפול ביולוגיות באיכות גבוהה ובמחיר סביר יותר לחולים בישראל. המכירות של מוצרים ביוסימילרים אלה בישראל, החל משנת 2022, יתמכו בהמשך צמיחת ההכנסות והרווחיות של קמהדע בתחום מוצרי ההפצה. "

"אנו שמחים לבסס את השותפות החשובה הזו עם קמהדע, שהינה השותף המסחרי האידיאלי בישראל." אמר מרק לויק מנכ"ל אלבוטק. "יחד נאפשר למטופלים גישה טובה יותר לתרופות ביוסימילריות איכותיות במחיר מופחת."הוסף תגובה
  1. 1. מקרי שנכנסו שם קרנות לאחרונה?

    מאת: SkaLa | פורסם ב- 02/12/19 14:56

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים