סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ארקו: חברת הבת GPM השלימה רכישת פעילות קמעונאית הכוללת 64 אתרים בוויסקונסין

תמורת העסקה עומדת על כ-27.6 מיליון דולר; 15.1 מיליון דולר מהסכום שולם כנגד הקצאה של כ-1.44% מסך יחידות השותפות ב-GPMP

חברת ארקו החזקות, הנמצאת בשליטת אריק קוטלר, מדווחת היום כי חברת הבת GPM, יחד עם שותפות GPMP שבשליטתה, השלימו את הרכישה של פעילות קמעונאית הכוללת 64 אתרים בהפעלה עצמית, במדינת ויסקונסין שבארה"ב, וזאת בתמורה לכ-27.6 מיליון דולר. מדובר בכניסה ראשונה של ארקו למדינת ויסקונסין, ועסקה שהינה בהתאם למדיניות הצמיחה וההתרחבות של GPM.

הרכישה הושלמה לפי הפירוט הבא: במועד הקלוזינג שולמה ע"י GPM תמורה בסך 13 מיליון דולר מזה סך של כ-6.6 מיליון דולר בגין יתרות המזומן ושווי המלאי בחנויות הנוחות במועד הקלוזינג והתאמות אחרות, וזאת בכפוף להתאמות בהתאם ל-EBITDA Store Level בשנת 2020 של הפעילות הנרכשת.

בנוסף, שילמה GPMP סך של כ-14.6 מיליון דולר במזומן וסך של כ-15.1 מיליון דולר שולם בדרך של הקצאה למוכר של כ-348 אלף יחידות שותפות מוגבלות ב-GPMP, במחיר של 43.36 דולר ליחידה, המקנות את הזכות לחלוקות חודשיות המייצגות 8% לשנה, והמהוות כ-1.44% מסך יחידות השותפות ב-GPMP.

ההקצאה למוכר בוצעה על בסיס תחשיב המניח את השלמת העסקה נשוא מכתב הכוונות הבלתי מחייב עליו דיווחה החברה בחודשים יולי וספטמבר 2019 לרכישת כ-70 חנויות נוחות ותחנות דלק בהפעלה עצמית וכן פעילות אספקת דלקים לכ-1,350 תחנות המופעלות על ידי צדדים שלישיים, בהיקף מכירות דלקים כולל של כ-1.1 מיליארד גאלון בשנה.

עם השלמת העסקה, כוללת פעילות GPM הפעלה עצמית של כ-1,280 אתרים ואספקת דלקים לכ-130 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים, הכל ב-23 מדינות בארה"ב.

אריק קוטלר מנכ"ל ארקו: "אנו שמחים לדווח היום על השלמת העסקה לרכישת פעילות קמעונאית הכוללת 64 אתרים במדינת ויסקונסין שדווחה בחודש אוקטובר 2019. העסקה הינה בהתאם לאסטרטגיית הצמיחה שאותה מובילה GPM, ומרחיבה את פעילותינו למדינה נוספת בארה"ב. נמשיך לפעול להרחבת הפריסה הגיאוגרפית של GPM, לצד השבחת הפורטפוליו הקיים וניצול היתרונות לגודל".

לאחרונה דיווחה ארקו את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2019. הרווח הגולמי של GPM עלה ברבעון בכ-4.4% לכ-176 מיליון דולר. ה-Store level Ebitda של GPM צמח ברבעון בכ-21% לכ-48.6 מיליון דולר. ה- Adjusted Ebitda של GPM עלה בכ-28% לכ-32.3 מיליון דולר.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים