סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

תעשיית קרנות הנאמנות רשמה בנובמבר תשואה חיובית ממוצעת של 0.9%

בנטרול הקרנות הכספיות תשואת הקרנות האקטיביות המסורתיות, מאז ראשית השנה, מגיעה ל-12.4%

קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית ממוצעת גבוהה מאוד של כ-29.1%. הקרנות שבלטו לטובה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות מניות נדל"ן וקרנות מניות ת"א 90 שעלו ב-51.8% וב-35% בהתאמה. לעומת זאת, הקרנות שפיגרו בתשואה בקבוצה זו היו קרנות מניות אנרגיה וקומודיטיס עם תשואה חיובית נמוכה ממוצעת של 2.3% בלבד.

קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית הנאמדת ב-16.2%, כחצי מתשואת קרנות הנאמנות שמתמחות במניות בישראל (גם בהשפעת תיסוף השקל מול הדולר). הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות מניות אירופה מוגנות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-21.45%, וקרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-18.9%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות מניות אסיה שרשמו תשואה חיובית של כ-4% בלבד.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית של 7.65%. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה הנאמדת ב-4.85%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה של 7%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 7.85%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 10.1%. כל זאת, תודות לעליות שנרשמו בכל אפיקי ההשקעה – מניות, אג"ח ממשלתיות ואג"ח קונצרניות.

קרנות הנאמנות הקונצרניות עלו מתחילת השנה בכ-6.4% בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה חיובית גבוהה יותר של 10%.

מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית הנאמדת ב-4.95%. זהו פיגור מול מדד אג"ח ממשלתיות (8.65%), פיגור שנובע בעיקר מכך שהמח"מ הממוצע של קרנות אג"ח מדינה הוא קצר בהרבה מהמח"מ של מדד הבנצ’מארק.

10 הקרנות האקטיביות הטובות ביותר בנובמבר 2019

10 הקרנות האקטיביות הגרועות ביותר בנובמבר 2019

*הנתונים לקוחים מסקירת בית ההשקעות  מיטב דש היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים