סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

למה דווקא כדאי לכם לקנות רכב משומש?

רכב יד שנייה חוסך לכם את הצורך לספוג ירידת ערך, מעניק לכם גמישות, ובזכותו לא תצטרכו להמתין לזמני האספקה של היבואן. כל הסיבות לחזור לשוק הפרטי בכתבה הבאה

תהליך קניית רכב הפך בשנים האחרונות לעניין מסובך. בעבר, האפשרויות שעל הפרק היו הקצאת הון עצמי או נטילת הלוואה לטובת רכישת רכב חדש – או רכישת רכב משומש מאדם פרטי. מאז זרמו הרבה מים ליד הפקקים של נחל איילון וכיום האופציות כוללות ליסינג רגיל, ליסינג תפעולי, רכבים 0 ק"מ, פריסת תשלומים באשראי, הלוואות חוץ בנקאיות ועוד.

עם זאת, ההבדל העיקרי היה ונותר בין רכב חדש ורכב משומש. דווקא היום מברר שרכב משומש מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות, שקשה לערער עליהם אפילו על רקע אפשרויות המימון החדשות. אז באיזה יתרונות בדיוק מדובר והאם זה מתאים לכם? הנה כל הפרטים:

1. ירידת ערך

כדאי לכם לקנות רכב משומש אם אתם לא רוצים לספוג את ירידת הערך. קחו בחשבון שרכב חדש מאבד כ-10%-15% מהערך שלו ברגע שבו הוא יוצא מהחברה, מה שהופך אותו להרבה פחות משתלם בהשוואה לרכב יד שנייה. מהבחינה הזו גם אין הבדל גדול בין סוגי הרכבים, היבואנים והדגמים, כי ירידת הערך היא חלק בלתי נפרד מהשוק של מכוניות חדשות.

בנוסף, זכרו שגם רכישת רכב מליסינג תדרוש מכם לספוג הפסד מסוים במעמד המכירה. ברוב המקרים, הבא בתור שיקנה מכם את הרכב ידרוש הורדה של כ-12% מהמחירון הנקוב. במידה וחשוב לכם לשמור על ערך הרכב, הפתרון של מכונית משומשת יתאים יותר לצרכים ולציפיות.

2. גמישות

רכישת רכב משומש יכולה להתבצע גם מול מגרש וגם מול אדם פרטי. בכל אחד מהמקרים הללו, אתם מרוויחים גמישות רבה בבחירת הרכב ונמנעים מהמחויבות שמגבילה אתכם בדרך כלל מול היבואן.

במילים אחרות, ברכישת רכב משומש הכוח עובר לידיים שלכם: אתם מחליטים ממי לקנות את הרכב, אתם לא מוגבלים ליבואן הרשמי בלבד, אתם יכולים להתמקח על המחיר ואתם גם יכולים לשאת ולתת עם סוחרי רכב או אנשים פרטיים.

3. אספקה מיידית

כדאי לכם לקנות רכב משומש אם אתם צריכים אותו באופן פחות או יותר מיידי. נכון שהרבה יבואנים מציעים אספקה מיידית גם של רכבים חדשים, אך זה עדיין מעט נדיר ובכל מקרה פחות מקובל לעומת השוק הפרטי.

לשם השוואה, ברכישת רכב ממגרש או מאדם פרטי אתם יכולים לצאת עם המכונית שבחרתם בתוך כמה שעות ספורות בלבד – לרבות במקרים שבהם אתם צריכים לקבל הלוואה מהבנק או מחברת מימון חוץ בנקאית.

לסיכום, לרכישת רכב חדש יש את היתרונות שלו אבל זה לא מתאים לכולם. אם ברצונכם לחסוך זמן וכסף, הרכב המשומש עדיף.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים