סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

דיסקונט בהמלצות ל-2020: נדל”ן ובתי זיקוק

"חגיגת הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בעליות בשוק המניות המקומי, אם כי אלו צפויות להיות מתונות ביחס ל-2019 ועשויות להגיע עד ל-10%"

דיסקונט ברוקראז’ מפרסם היום המלצות ל-2020 בתחום המניות בישראל. כלכלני הבנק מעריכים שחגיגת הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בעליות בשוק המניות המקומי, אם כי אלו צפויות להיות מתונות ביחס ל-2019 ועשויות להגיע עד ל-10%.

" לאחר העליות החדות ב-2019, ב-2020 אנו סבורים כי חגיגת הריביות הנמוכות בעולם ובישראל תמשכנה לתמוך בשווקים בחו"ל ובמקביל גם בשוק המקומי. עם זאת, לאור צפי להאטה בצמיחה בישראל וכן לאור תמחור החברות, אנו מעריכים כי העליות תהיינה מתונות, ולא דומות בסדר גודלן לאלו שראינו ב-2019.

בסך הכל אנו חוזים עלייה בשוק המקומי של עד 10%. הבחירות בארה"ב עם תום השנה צפויות להביא לשינויים במדדים בחו"ל וכתוצאה מכך להשפיע גם על ישראל, וזאת להערכתנו אף מעבר לשינויים הפוליטיים בזירה המקומית. אמירה זו מתחדדת בהתייחס לסקטורים בעלי זיקה לחו"ל, בין היתר סקטור הפארמה". 

ל-2020 אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לתחום בתי הזיקוק, אומרים האנליסטים בדיסקונט ברוקראז’. בעוד שמניות התחום הציגו תשואות חסר ב-2019, ב-2020 אנו סבורים כי נראה תיקון חד בשל כניסת תקן ה-IMO שיתמוך במרווחים וזאת לצד שינוי אסטרטגי ושינוי בהנהלות של החברות.

אנו ממליצים הן על בזן והן על פז באופן חיובי, עם העדפה לבזן. נציין כי הפצה בבזן מצד ח"ל עלולה להביא ללחץ מסחרי, אך בתמחור הנוכחי סיכון זה ברובו מגולם. ההמלצה על בזן בקניה, במחיר יעד של 2.1 ₪, וההמלצה על פז בתשואת יתר במחיר יעד של 600 ₪. 

בתחום האגרוכימיה, אנו ממליצים על כיל בתשואת שוק במחיר יעד של כ-17 ₪, תוך מעקב צמוד אחר הטריגרים בסקטור, בדגש על תחום האשלג, כאשר אנו חוזים סטגנציה בלבד ברווח הנקי ל-2020. כיל אמנם נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לעבר על התוצאות החזויות ל-2020 אך חוסר בטריגרים חיוביים מחזק את הערכתנו כי המניה עלולה להיות תקועה ב-2020. סיפור התמלוגים עלול גם כן ללחוץ על המניה.

עבור חברה לישראל, בעלת השליטה בכיל, החברה נסחרת באפסייד מסחרי של כ-40% לפי מודל ה-NAV. לאור הצפי להשקעות אנו מניחים כי פער זה יישמר גם ב-2020, או עד אשר נראה יישום של השקעות בפועל שיקנה יותר וודאות. לכן, אין כרגע העדפה להיחשף לחברה לישראל על פני כיל (אין כדאיות בביצוע לונג ח"ל/שורט כיל).

בתחום קמעונאות המזון, אנו צופים חוזקה בתוצאות עם צמיחה דו ספרתית ברווח הנקי של הרשתות. יחד עם זאת, ברמת התמחור חלק מהצפי החיובי מגולם ואנו ממליצים על סקטור זה בתשואת שוק.

בימים האחרונים נחתמו מספר עסקאות בענף הכוללות מכירת סניפים מצד יינות ביתן וסביר כי תהליך זה יימשך. נציין כי הצפי שלנו לצמיחה דו ספרתית אצל הרשתות תקף גם תחת העובדה שגילמנו לחלקן ירידה בשיעור הרווחיות התפעולית על רקע התרחבות. אנו ממליצים על שופרסל בתשואת שוק במחיר יעד של 22 ₪ ועל רמי לוי בתשואת שוק במחיר יעד של 207 ₪. מבין שתי המניות אנו מעדיפים את שופרסל, על רקע תמחור לצד צפי לעלייה משמעותית יותר בתוצאות.

בתחום הכימיקלים/טעמים, אנו ממליצים להחשף ל-IFF לכל היותר בתשואת שוק, כאשר מחיר היעד שלנו, 115 דולר, נמוך ביחס למחיר בשוק. המניה אמנם נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לענף, אך אכזבה מהתנהלות החברה וממיזוג פרוטרום ב-2019, לצד שאלות בנוגע למיזוג העתידי השאפתני עם חטיבה תוספי המזון של דופונט וכן עלייה במינוף גורמים לחששות.

בתחום הנדל"ן קיימת דיפרנציאציה בין הסקטורים השונים: מבין תחומי המסחר, המשרדים ואחרים אנו ממליצים על משקל שוק לפחות לגבי הסקטור כולו, תוך העדפה לחברות שהן יצרניות ערך (יזמיות בעיקר) וחברות הפועלות בתחום המשרדים. במסגרת זו אנו ממליצים על קנייה לאלוני חץ במחיר יעד של 70 ₪. ותשואת יתר עבור עזריאלי במחיר יעד של 290 ₪, ועבור אמות במחיר יעד של 29 ₪.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 6. עצוב הע (לל"ת)

  מאת: דןבכ'ב'בה | פורסם ב- 04/01/20 23:34
 1. 5. אולי זה יקרה השנה .. (לל"ת)

  מאת: mvk | פורסם ב- 01/01/20 15:05
 1. 4. צודק מנדלסון נגד עובדות אין

  מאת: benyy | פורסם ב- 01/01/20 15:03
 1. 3. כבר שנים שאני רואה את ההמלצות האלו

  מאת: SMENDELSON20 | פורסם ב- 01/01/20 14:56
 1. 2. מעניין קבלתי אותה המלצה גם מלאומי..

  מאת: mvk | פורסם ב- 01/01/20 14:46
 1. 1. בתי זקוק-ציטוט

  מאת: benyy | פורסם ב- 01/01/20 14:19

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים