סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: האינפלציה בגוש האירו מסיימת את 2019 ברמה הגבוהה ביותר מזה כחצי שנה

"הנתונים האחרונים נותנים לנגידת הבנק החדשה "אוויר לנשימה" ומקטינים את הלחצים להוריד את הריבית בחודשים הקרובים"

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, מפרסם היום סקירת מאקרו כלכלה לפיה "ביום חמישי הריבית בגוש האירו צפויה להישאר ללא שינוי - הנתונים האחרונים נותנים לנגידת הבנק החדשה "אוויר לנשימה" ומקטינים את הלחצים להוריד את הריבית בחודשים הקרובים".

עוד ציין כי "הייצור התעשייתי בגוש האירו התאושש בנובמבר עם עלייה של 0.2 אחוז, בעיקר בשל עלייה בפעילות בגרמניה, אך הוא עדיין נמוך ב-2 אחוזים בהשוואה לרמתו בנובמבר בשנה שעברה. גרמניה היוותה אחד מהמשקולות המשמעותיים על הצמיחה בגוש האירו ב-2019 (צמחה ב-0.6% בלבד), אך אנו צופים התאוששות במהלך השנה בחלקה בשל הסכם הסחר בין ארה"ב לסין וגם בשל הצפי שהחברות התעשייה בעולם יחדשו מלאים שהתרוקנות במהלך 2019".

קליין הוסיף ש"האינפלציה בגוש האירו מסיימת את 2019 ב-1.3 אחוזים (על פי האומדנים הראשוניים) ברמה הגבוהה ביותר מזה כחצי שנה בעיקר בשל עלייה באינפלציית השירותים (1.8%), ולמרות ההתמתנות במחירי האנרגיה (0.2% בלבד עד דצמבר). גם אינפלציית הליבה עמדה על 1.3 אחוזים, מעל לצפי. הנתונים האחרונים נותנים לנגידת הבנק החדשה "אוויר לנשימה" ומקטינים את הלחצים להוריד את הריבית בחודשים הקרובים".

עוד נכתב כי "למרות החתימה על הסכם סחר ראשוני - הדרך לסיומה של מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין עדיין ארוכה. ארה"ב וסין חתמו על הסכם סחר רשמי שמקטין את הסבירויות להסלמה בחודשים הקרובים. יחד עם זאת, חשוב לציין שההסכם אינו פותר את אי-האמון בין הצדדים, והדרישות האמריקאיות לרכישות נוספות של סין יהיו קשות לביצוע. על-פי ההסכם (הקצר) חשוב להדגיש שמלבד הפחתה חלקית, חלק ניכר מהמכסים נותרים על כנם, כנראה כאמצעי של הממשל בארה"ב לוודא שסינים יעמדו בהתחייבויותיהם. קרן המטבע הבינלאומית צופה שהצמיחה בכלכלה הגלובלית תאיץ ב-2020 לאחר ההאטה אשתקד, בשל עצירת ההסלמה בסחר בין ארה"ב לסין ולצד המדיניות המוניטרית המרחיבה הגלובלית שהחלה בשנה שעברה. הקרן אמנם עדכנה קלות כלפי מטה את תחזית הצמיחה הגלובלית ל-3.3 אחוזים השנה, אך זה שיפור בהשוואה ל-2019, כאשר תחזית לצמיחה מתונה יותר בשווקים המתעוררים (בדגש חזק על הודו) הייתה התורם העיקרי לעדכון כלפי מטה. בצד החיובי הקרן מציינת שהסיכונים העיקריים לצמיחה הגלובלית הצטמקו בשל הירידה בסיכון ל-brexit ללא הסכם וההבנות בין ארה"ב לסין. הגורמים הללו, לצד המעבר למדיניות מרחיבה יותר במהלך השנה הקודמת, תומכים ביציבות בצמיחה הגלובלית השנה, כאשר ע"פ האומדנים הראשוניים של הקרן הפעילות בענף התעשייה ובסחר העולמי כבר הגיעו לתחתית".

באשר לשוק ישראל, הודגש כי "מדד המחירים בדצמבר נותר ללא שינוי והאינפלציה נמוכה מיעדה סוף שנה שישית ברציפות. כמו כן, מחירי הדירות ממשיכים לעלות בתמיכת האבטלה הנמוכה, הריביות הנמוכות והעלייה בביקושים. הביקוש לעובדים עלה במפתיע בחודשים האחרונים של 2019, והציפיות לאינפלציה עלו מאז הסקירה הקודמת".

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים