סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

לאומי: נגיף הקורונה מעלה את התנודתיות והעצבנות בשווקים

גילוי הנגיף מהווה תירוץ וסיבה מספיק טובה למשקיעים בעולם למימוש רווחים; כל עוד האירוע יוגדר כקצר מועד נראה שהשפעתו תהיה מוגבלת

דודי רזניק, אסטרטג הריביות בלאומי שוקי הון מפרסם היום בסקירתו השבועית התייחסות לירידות בשוק ההון עקב התפשטות נגיף הקורונה בסין והזליגה למספר מדינות נוספות. החשש מהתפרצות עולמית של הנגיף מעלה משמעותית את העצבנות בשווקים עם פתיחת שבוע המסחר. ב"מקור הרעש" סין השווקים סגורים זה מספר ימים עקב חופשת ראש השנה בסין אולם ביפן, אירופה ובארה"ב נרשמות ירידות שערים חדות יחסית של כ 2% בממוצע במדדים המובילים.

במקביל נרשמות עליות חדות בשוקי איגרות החוב הממשלתיות ובמחיר הזהב כביטוי לנהירה אחר נכסים בעלי סיכון נמוך. מחיר הנפט בקורלציה חיובית לשוקי המניות רושם אף הוא ירידות חדות יחסית.

יש לזכור כי שוקי המניות רשמו בחודשים האחרונים עליות שערים חדות יחסית בעיקר מראשית חודש אוקטובר. העליות נרשמו על רקע ההתקדמות וחתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין, הניצחון של בוריס ג’ונסון בבחירות בבריטניה שהפחית משמעותית את הסיכון מברקזיט ללא הסכם וכן שיפור מסוים בפעילות הכלכלית העולמית. כך לדוגמא רשם מדד ה-אס.פי 500 עלייה של כ-14% מראשית חודש אוקטובר 2019. לפיכך נראה כי גילוי נגיף הקורונה מהווה תירוץ וסיבה מספיק טובה למשקיעים בעולם למימוש רווחים.

בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית בעיקר, כאמור, לאחר התקופה הארוכה לאחרונה של רצף עליות.

בסך הכול הפוטנציאל השלילי מבחינת כלכלת סין הינו משמעותי, אך התקווה שמדובר באירוע זמני וחולף ולאחר מכן סין, ושותפות הסחר יוכלו לסגור את הפער. כל עוד האירוע יוגדר כקצר מועד נראה שהשפעתו תהיה מוגבלת. והיה מדובר באירוע מתמשך, עלולות להיות לכך השפעות שליליות מהותיות בכל הקשור ליציבות פיננסית בסין והשווקים הפיננסיים הגלובליים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים