סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

כלכלני לאומי: ”אנו מעריכים כי היקף כניסות התיירים ימשיך לגדול במהלך 2020”

"נתח התיירות הנכנסת מסין לישראל הינו קטן יחסית ועומד על כ - 3% מכלל התיירים. על כן, לירידה בתיירות מסין צפויה להיות השפעה מתונה יחסית על כלל התיירות הנכנסת"

אגף הכלכלה בחטיבת שוקי הון של לאומי, בראשות ד"ר גיל מיכאל בפמן, מפרסם היום סקירת מאקרו לפיה התפשטות נגיף הקורונה צפויה להוביל לירידה בתיירות הנכנסת לישראל מסין, אך לא צפויה פגיעה משמעותית בענף;

"מספר כניסות התיירים לישראל נותר ברמת שיא גם בתחילת שנת 2020, כך עולה מנתוני הלמ"ס. בחודש ינואר השנה נכנסו לישראל (בדרך האוויר) כ-360 אלף תיירים (נתונים מנוכי עונתיות), שהוא הנתון החודשי הגבוה ביותר שנרשם מאז ומעולם. במבט קדימה, אנו מעריכים כי היקף כניסות התיירים ימשיך לגדול במהלך 2020, אך תוך האטה מסוימת בקצב. בנוסף, נציין כי התיירות הנכנסת לישראל בשנת 2020 עלולה להיפגע כתוצאה מההשלכות של מגפת נגיף הקורונה, אשר צפויה להוביל לירידה בתיירות הנכנסת לישראל מסין במהלך 2020 (בוודאי ברבעון הראשון). עם זאת, יש לציין שנתח התיירות הנכנסת מסין לישראל הינו קטן יחסית (אם כי מצוי במגמת עלייה בשנים האחרונות), ועומד על כ-3% מכלל התיירים הנכנסים לישראל. על כן, לירידה בתיירות מסין צפויה להיות השפעה מתונה יחסית על כלל התיירות הנכנסת לישראל (ועל הענף כולו), שכן היא מגיעה ברובה מארה"ב ומדינות אירופה, שבעת הנוכחית לא נראה כי הן צפויות להיפגע באופן משמעותי מהשפעות נגיף הקורונה".


עוד התייחסו כלכלני לאומי לשיפור בנתוני התעסוקה בקרב גילאי 25 - 64, אשר נמשך גם בשנת 2019, תוך האטה בקצב.

כמו כן צויין כי היקף גיוס העובדים לסקטור העסקי נותר מתון יחסית במהלך שנת 2019, להוציא את ענפי ההיי-טק והשירותים המקצועיים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים