סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

מיטב דש: השוק משקף שה - FED יוריד ריבית פעמיים בשנה הקרובה

הכלכלן הראשי אלכס זבז’ינסקי: "בשנים האחרונות ה - FED עשה את מה שהשווקים ציפו ממנו. מתחילת השנה נעצרה עלייה במאזן ה - FED"

הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש, אלכס זבז’ינסקי, מפרסם היום סקירת מאקרו ושווקים, לפיה "סביבת האינפלציה בישראל נותרה נמוכה. התפשטות נגיף הקורונה עשויה לגרום להגדלת הביקושים בישראל ובכך להוביל לעליית המחירים".

עוד ציין זבז’ינסקי כי "יצוא הסחורות מישראל נחלש. ניכרת האטה ביבוא מוצרי הצריכה בשנה האחרונה, למרות התחזקות השקל", והוסיף ש"קצב השינוי במדד ה-Tech Pulse האמריקאי שמהווה אינדיקאטור מוביל ליצוא הטכנולוגיה מישראל ירד מתחת לאפס. סימנים שונים משקפים עלייה בביקושים לאג"ח הממשלתי בישראל".

בסקירה צויין עוד כי "האינדיקאטורים השוטפים משקפים המשך צמיחה יציבה בארה"ב והגירעון הממשלתי עלה כמעט ל-5%. הרפורמה במס בארה"ב לא הגדילה בכלל את הצמיחה במשק".

זבז’ינסקי הדגיש ש"עלייה חדה באינפלציה בסין עלולה להקשות על הקלה במדיניות ע"י הבנק המרכזי. השוק משקף שה - FED יוריד ריבית פעמיים בשנה הקרובה, בשנים האחרונות ה - FED עשה את מה שהשווקים ציפו ממנו. מתחילת השנה נעצרה עלייה במאזן ה-FED.

לסיכום הודגש שהשקעה במניות הדיווידנד בארה"ב נראית אטרקטיבית ביחס לתשואות האג"ח הממשלתיות.

 במיטב דש ממליצים היום על חשיפה למח"מ האג"ח באמצעות הקצוות של עקום התשואות. כמו כן, בבית ההשקעות ממליצים לצמצם חשיפה לאפיק הקונצרני. באפיק המנייתי, הומלץ על העדפה של הסקטורים הדפנסיביים, למעט מניות הטכנולוגיה.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים