סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

מניית לייבפרסון אכזבה בענק לאחר פרסום הדוחות - הגיע הזמן למכור?

לייבפרסון פרסמה בשבוע שעבר דוחות מאכזבים והמניה צנחה בחדות. האם תצליח להתאושש או שהפעם השוק יעניש אותה

חברת  לייבפרסון (סימול – LPSN) עוסקת בפיתוח ומתן שירותים דיגיטליים לניהול שיחוח (צ’טים) עם גולשים ברשת לאתרי אינטרנט עיסקים. מניות החברה נסחרות בבורסת הנאסד"ק ובמדד ת"א 35 לפי שווי שוק של 2.2 מיליארד דולר.

ביום חמישי לאחר המסחר פרסמה החברה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה ואכזבה את המשקיעים עם הפסד גדול מהצפי שהסתכם ב 27.3 מיליון דולר ו- 96.1 מיליון דולר בסיכום שנתי וזה בשנה שההכנסות בה גדלו בכ- 16.7%. החברה סיפקה תחזית חלשה מהציפיות ל- 2020 ולא צופה לעבור לרווחיות גם בשנה הבאה.

לשוק כנראה נמאס מהסיפורים ושוב שלח את מניות החברה לירידות שערים חדות שהשמידו קרוב לרבע מערכה של החברה.

מהזווית הטכנית, בגרף המצורף מטה ניתן לראות שזו לא הפעם הראשונה שהשוק שולח את המניה לירידות שערים חדות לאחר הדוחות הכספיים (קרה ברבעון הקודם), רק שהפעם זה היה עוצמתי יותר (מחזור גבוה יותר) וגם הסגירה סביב נמוכים תקופתיים.

בגרף שערי סגירה ניתן לראות לא רק שבירה של אזור תמיכה ברמה 36.5 דולר, אלא גם שבירה נוספת של אזור מהותי יותר ברמה של 34.6-34.7 דולר. בנוסף המניה שוברת את ממוצע 200 ימים ונסחרת מתחתיו לראשונה מזה שנה.

הנחה טכנית היא שכל עוד הנייר מתחת לאזור של 35.7-36.5, אזור ממוצע 200 ימים ואזור תמיכה עליון, המניה שלילית בטווח הקצר וזה אומר צפי להמשך ירידות שערים כשהצפי הוא תמחור מחדש באזור 30 דולר, בשלב ראשון.

מניית LPSN; מקור: StockCharts.com

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 3. אי אפשר לדעת :)

    מאת: amirus | פורסם ב- 18/02/20 15:31
  1. 2. מניה טובה החברה לא.

    מאת: ATUK19 | פורסם ב- 18/02/20 15:07
  1. 1. מניה טובה לדעתי

    מאת: amirus | פורסם ב- 18/02/20 14:48

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים