סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ירידות שערים בפתיחת המסחר בוול סטריט, אפל יורדת 2.5%

דאו ג’ונס מאבד 0.34% ביום שלישי של ירידות; וול מארט פיספסה בתוצאותיה לרבעון האחרון; מגמה שלילית באירופה; הנפט יורד בחדות למחיר של 51.2 דולר לחבית

הבורסה בארה"ב פתחה את שבוע המסחר באיחור של יום לאחר יום הנשיאים שחל אמש (שני). בלילה שעון ישראל פרסמה חברת אפל אזהרת רווח בשל וירוס הקורונה בסין, היא צופה ירידה במכירות בסין בשל חנויות שהיו סגורות ותנועת קונים חלשה מאוד והן בעיות בתהליכי הייצור. אפל מעיבה על השווקים ושולחת את החוזים העתידיים לירידות שערים.

אסיה ננעלה בירידות שערים במרבית המדדים, הנייקי ירד ב 1.4%, הונג קונג ב 1.5%, מדדי סין עלו באופן "מפתיע" כשהממשל ממשיך לתמוך בשוק המניות. באירופה מגמה שלילית, הדקס והקאק יורדים 0.75% ו-0.5% בהתאמה.

הנפט יורד בחדות למחיר של 51.2 דולר לחבית מסוג לייט קרוד בשל הפחד מהאטה כלכלית. הזהב מזנק היום למחיר של 1,590 דולר לאונקיה סמוך לשיאו השנתי.

מניות בכותרות

אפל (AAPL) יורדת מעל 2% במסחר המוקדם בעקבות אזהרת רווח שהיא לא תעמוד בתחזית ההכנסות לרבעון הראשון בשל וירוס הקורונה בסין המשתק חלקית את המדינה, וגורם לירידה בקצב הייצור והמכירות בסין.

וול מארט (WMT) דיווחה על רווח של 1.38 דולר למניה מול צפי של 1.43 דולר. הכנסות החברה פספסו את תחזיות של וול סטריט יחד עם תחזית חלשה מהצפי ל-2020. בניגוד לכל "הטוב" המניה עולה 1% במסחר המוקדם.

דו פונט (DD) יצרנית הכימיקלים ממנה את יו"ר החברה אדוארד ברין למנכ"ל, במקומו של מארק דויל. ברין המנכ"ל החדש היה יו"ר ומנכ"ל דאו דו פונט שהתפצלה לשלושה חברות נפרדות בשנה שעברה.

קונגרה ברנדס (CAG) יצרנית המזון חותכת את התחזית ל-2020 והיא מצפה לתוצאות חלשות יותר במספר קטגוריות. החברה מצפה לרווח של 2-2.07 דולר למניה כשציפיות השוק עומדות על 2.09 דולר. מניות החברה יורדות 8% במסחר המוקדם.

פרנקלין ריסורסס (BEN) רוכשת את המתחרה לג מייסון (LM) במחיר של 50 דולר למניה, גבוה ב-23% משער הסגירה ביום שישי האחרון. החברה תיקח את החוב של החברה בנוסף שעומד על 2 מיליארד דולר. מניות פרנקלין מזנקת 12% במסחר המוקדם, לג מייסון עולה 23%.

אדבנס אוטו פרטס (AAP) דיווחה על רווח של 1.64 דולר למניה מול צפי של 1.35 דולר הכנסות החברה של ספקית חלקי החילוף לרכבים היו מעט חלשות מציפיות השוק, כמו גם מכירות לחנויות זהות שצמחו מתחת לצפי. מניות החברה מזנקות מעל 5% במסחר המוקדם.

מדטרוניק (MDT) הרוויחה 1.44 דולר למניה מול צפי של 1.38 דולר, הכנסות יצאו מתחת לתחזיות השוק. החברה מעלה את התחזית הרווח ל-2020 מ-5.6 דולר למניה ל-5.63-5.65 דולר למניה. השוק פחות מתרשם והמניה יורדת 3% במסחר המוקדם.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים