סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

אנדבנק: למרות אי הוודאות סביב הקורונה, השוק מתמחר עלייה במחיר הנפט

בתי זיקוק בסין שבו לרכוש נפט ויחד עם הצפי לירידה בהיצע מצד קנדה וצמצום היצע יזום מצד OPEC יובילו לעליה במחיר הנפט

אלכס פוסטה, כלכלן ראשי בבנק ההשקעות ANDBANK, בעל השליטה בסיגמא בית ההשקעות, מעריך כי ההתאוששות במחירי הנפט צפויה להימשך. פוסטה מציין כי בשל הירידה בביקוש, ארגון אופ"ק צפוי לבצע הורדה מתואמת בתפוקה על מנת להימנע מעודף היצע עולמי של נפט.

סיבה נוספת לאופטימיות היא שבתי זיקוק עצמאיים בסין שבו לבצע רכישות נפט גולמי, זאת לאחר שבועות של הפחתה בייצור, דחייה בשילוח מטענים וביטולים בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. באנדבנק מסבירים שהרכישות הן גם סימן לכך שבתי הזיקוק מתכוננים לעליית ביקושים.

לגבי היצע הנפט העולמי, פוסטה מעריך כי הוא צפוי להצטמצם ולתמוך במחיר הנפט בשל מחאה בקנדה בה מוחים מבצעים חסימת מסילות לבתי זיקוק בגלל פרויקט שפוגע בסביבה. החברה האחראית על הפרויקט הודיעה כי תפסיק לפעול במזרח קנדה. לפחות שלושה בתי זיקוק במזרח קנדה, המהווים שליש מכושר הזיקוק במדינה, נותקו ממשלוחים באמצעות רכבות עד כה.

סממן נוסף להעלאת תפוקת הנפט העולמית מתברר כמאכזב כשכווית וסעודיה הסכימו לחדש את ייצור הנפט באיזור הניטרלי בין המדינות לאחר סכסוך בן חמש שנים – הכמות שמתוכננת להיווצר לא אמורה להוסיף כמויות משמעותיות של נפט במהלך תקופת ההסכם הנוכחי של OPEC .

פוסטה מסכם ואומר כי השוק מתמחר כעת עלייה צפויה במחירי הנפט למרות אי הוודאות סביב היקף ההשפעה של נגיף הקורונה. ארגון ה-IEA גוף המייצג מדינות שצורכות נפט מציג מצג בו ההשפעה חמורה יותר ואילו OPEC המייצג את היצרנים מנסה להציג מצג בו ההשפעה של נגיף הקורונה על מחירי הנפט חמורה פחות.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים