סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ירידות חדות בפתיחת שבוע המסחר בוול סטריט

הסערה בשווקים הפיננסיים נמשכת גם באירופה ובאסיה

הסערה המושלמת בשווקים הפיננסיים ממשיכה גם בפתיחת שבוע המסחר בעולם, והפכה סוערת במיוחד על רקע צלילה במחיר הנפט של מעל 30% בפתיחת המסחר בחוזים הלילה. 

המלחמה על הנפט, בין סעודיה ורוסיה בשישי שגרמה לצלילה של 10% מגיעה ביתר שאת לשווקים עם צניחה חדה שבינתיים המתמנה ל כ-22% בחבית מסוג לייט קרוד. 

הסגר על איטליה עושה את שלו ובורסת מילאנו צונחת מעל 10%, גרמניה וצרפת יורדות קצת מעל 7%. הפניקה מגיעה גם לשוק אגרות החוב כשהתשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נסחרת מתחת ל-0.5% (הייתה גם נמוכה מזה). 

אסיה נעלה מוקדם יותר את המסחר בירידות חדות, הניקיי ירד 5.4%, הונג קונג ירדה ב 4.2%.

מניות בכותרות

חברות הקרוזים צוללות בחדות במסחר המוקדם וממשיכות את הלחץ במניות נורווגיאן קרוז (NCLH), רויאל קריביאן (RCL) וקרניבל קרוס (CCL) יורדות 11%, 12% ו-10% בהתאמה.

אקסון מוביל (XOM) ושברון (CVX) צונחות קרוב ל-16% במסחר המוקדם לאחר צניחת הנפט.

טסלה (TSLA) אחד מבעלי המניות בחברה צוטט ע"י הפיננשל טיימס כי החברה "טובה יותר" לאחר שכירת דירקטורים חיצוניים לפיקוח על המנכ"ל והמייסד איילון מאסק. את הציטוטים סיפק ג’יימס אנדרסון ראש המניות העולמי של המשקיע המוסדי הגדול ביותר בחברה, ביילי גיפפורד.

דיסני (DIS) פארק השעשועים של החברה בשנחאי ממשיך להיות סגור למרות צמצום התפשטות הנגיף בסין, מספר ריזורטים של החברה מתחילות לחזור באיטיות לפעילות.

פייסבוק (FB) נתבעת ע"י הרגולטור האוסטרלי בשל שיתוף של מידע פרטי בלי אישורם. המניה יורדת 6% במסחר המוקדם.הוסף תגובה
  1. 1. straight is generic cialis available

    מאת: AnornSafeneer | פורסם ב- 17/06/20 12:04

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים