סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ארה”ב: הצניחה החופשית נמשכת, המדדים נופלים 9%

מנתק זרם הופעל בתחילת המסחר בניו יורק, ועיכב ב- 15 דקות את הפתיחה; נפילות במדדים באירופה, דקס צולל 6%; מחירי הנפט יורדים ב-5.5%

המסחר בבורסות ארה"ב נפתח בירידות חדות של מעל 9%, בהמשך לירידות הדרמטיות אמש, כאשר מדד דאו ג’ונס צנח 5.86%, אס.פי 500 איבד 4.9% ומדד הנאסד"ק נפל 4.7%, על רקע המשך חששות מוירוס הקורונה והפגיעה הכלכלית שלו.

הנשיא טראמפ החמיר אתמול את המגבלות על טיסות נכנסות מאירופה והודיע על הקפאת טיסות אלה למשך 30 יום. וזאת בנוסף לתוכנית הכלכלית שהציג שלשום כדי לתמוך בכלכלה שכוללת גם 0% מס למעסיקים, אך הפאניקה בשווקים לא מתמתנת והבורסות המובילות בעולם ירדו מתחילת המשבר ביותר מ-20%.

באירופה מתנהל יום המסחר בירידות שערים חדות, מדד הדקס נופל 6% הקאק צולל 6.13% והפוטסי נחלש 5.6%. באסיה ננעלו המדדים בירידות שערים הניקיי ירד 4.4% ונכנס גם הוא לטריטוריה דובית, שנחאי ירדה 1.5% ודרום קוריאה ירדה 3.6%.

הנפט ממשיך בירידות היום בהמשך למלחמת המחירים בין רוסיה לסעודיה. חבית מסוג לייט קרוד יורדת 5.6% למחיר של 31 דולר לחבית. גם הזהב שמהווה מפלט בדרך כלל בתקופה של ירידות, נופל היום ונסחר סביב 1618 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות:

 

ג’נרל אלקטריק (GE) עלות ביטוח חובות החברה קפצו לרמות שנראו לאחרונה ב-2018, כך עולה מנתונים שמביא וול סטריט ג’ורנל. העלייה נתפסת כתגובה לחשיפה העסקית האפשרית של GE להתפרצות וירוס הקורונה המניה נופלת 7.2% בטרום

Best Buy (BBY) - יו"ר הנהלת החברה , הוברט ג’ולי, לא יתמודד בבחירות מחודשות בישיבה השנתית של קמעונאית האלקטרוניקה ביוני. ג’ולי - שכיהן כמנכ"ל Best Buy עד לפני שנה - יישאר כיועץ למשך שנה.

דולר ג’נרל (DG) – קמעונאית חנויות הדיסקאונט דיווחה על רווח רבעוני של 2.1 דולר למניה, 9 סנט מעל התחזיות. ההכנסות עלו גם הן על הערכות האנליסטים. מכירות בחנויות זהות עלו ב-3.2% לעומת 2.8% בתחזיות האנליסטים. החברה גם העלתה את הדיבידנד הרבעוני ל-36 סנט למניה.

פארטי סיטי (PRTY) החברה הקמעונאית הרוויחה 51 סנט למניה, הרבה מתחת ל-88 סנט למניה להערכת האנליסטים. החברה פספסה גם בשורת ההכנסות כאשר המכירות נפלו ב-5.1%.החברה הודיעה כי המנכ"ל ג’ים הריסון התפטר ויעזוב את החברה בתחילת אפריל

Anheuser-Busch InBev (BUD) – החברה קיבלה העלאת המלצה מתשואת שוק לתשואת יתר מ-RBC קפיטל מרקטס, שהסבירו את העלאת ההמלצה במאמצי הורדת החוב האגרסיבים שמבעת יצרנית הבירות.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים