קרוס ריבר מכריזה על סבב גיוס מוצלח של 620 מיליון דולר בהובלת Eldridge and Andreessen Horowitz
הצטרפו לערוץ הרשמי שלנו

Fort Lee - CRB Group, Inc, חברת האם של Cross River בנק (קרוס ריבר), ספקית תשתית טכנולוגית שמציעה פתרונות פיננסים משובצים, הכריזה היום על גיוס של 620 מיליון דולר. את הגיוס הובילו אלדרידג’ ואנדריסן-הורוביץ, בשיתוף קרנות וחשבונות ובייעוץ של T. Rowe Price Investment Management, Inc., Whale Rock ו-Hanaco Ventures.

כמה מהמשקיעים הקיימים ושותפים משמעותיים של קרוס ריבר השתתפו גם הם בגיוס. FT Partners שימשה בתור היועצת האסטרטגית והפיננסית הבלעדית של קרוס ריבר בעסקה זו.

"קרוס ריבר מאפשרת את הכלכלה הדיגיטלית של העתיד ומשנה חיים של אנשים בכך שהיא ממציאה מחדש את האופן שבו צרכנים מקבלים גישה לשירותים פיננסיים," אמר ג’יל גייד, מייסד, נשיא ומנכ"ל קרוס ריבר. "האיכות של קבוצת המשקיעים והגודל של הגיוס האחרון שלנו הופכים את העסקה הזאת לאבן דרך בזירת הטכנולוגיה הפיננסית, ותאפשר לנו להאיץ את הצמיחה של קרוס ריבר כבסיס לעולם הפיננסים המודרני."

ההון שגויס יאיץ את אסטרטגיית הצמיחה המתמשכת של קרוס ריבר המתמקדת בטכנולוגיה וכוללת ארבע יוזמות עיקריות: הרחבת הפתרונות המובילים של החברה בתחומי התשלומים, הכרטיסים, ההלוואות והקריפטו; המשך ההשקעה בעובדים ובקהילות; המשך ביצוע תוכניות להתרחבות בינלאומית; וחיזוק שותפויות אסטרטגיות שמדגישות את המחויבות של קרוס ריבר למהפך בתחום הפיננסים הגלובלי וקידום אפשרויות פיננסיות עבור כל מגוון האוכלוסיות.

"בתור חברת טכנולוגיה עם מומחיות מבוססת כבנק, קרוס ריבר מספקת תשתית חיונית לעתיד של תחום הפיננסים ולשותפותיה לאפשר התאמה מושלמת עבור לקוחותיהם בעזרת מגוון רחב של פתרונות פינטק" אמר טוד בוהלי, אחד מהמייסדים ומנכ"ל אלדרידג’ "אנחנו נרגשים לתמוך בג’יל ובצוות שלו ובהמשך ההתרחבות הגלובלית שלהם."

"קרוס ריבר מאפשרת לכל חברה להפוך לחברת פינטק, זה החזון שלנו ב-a16z וסיבה נוספת בגללה התחייבנו לקרוס ריבר מאז הימים הראשונים של העסק," אמר דיוויד ג’ורג’, שותף כללי של קרן הצמיחה באנדריסן-הורוביץ. "הטכנולוגיה שלהם יצרה הזדמנויות ברחבי תעשיית הפינטק והם מספקים אינטגרציות מאובטחות ויעילות לשותפים שלהם. אנחנו גאים להמשיך לתמוך בצוות הזה ובמשימתם להמציא מחדש את האופן שבו שירותים פיננסיים ניתנים בארה"ב וברחבי העולם."

קרוס ריבר מבצעת כיום הלוואות ותשלומים למעל ל-80 שותפות טכנולוגיות מובילות לרבות Affirm, Best Egg, Coinbase, Divvy, Freedom Financial, Pay.com, Rocket Loans, Stripe, Trustly, Upgrade ו-Upstart. התשתית הטכנולוגית של קרוס ריבר היא הבסיס שמאפשר לחברות אלה לספק פתרונות פינטק מותאמים – החל מתשלומים וכרטיסים וכלה בהלוואות וקריפטו – לעסקים וצרכנים ברחבי העולם. המוצרים של החברה מושתתים על רגולציה מחמירה והגנה על הצרכן וליבת ה-API הקניינית בזמן אמת שלה נבנתה כדי לקדם שירותם פיננסיים זריזים וניתנים להרחבה עם המשך ההתפתחות הטכנולוגית.

"בזמן שה- Web3ממשיך להעסיק צרכנים ועסקים כאחד, אנחנו סבורים שקרוס ריבר נמצאת בעמדה ייחודית ותוכל לשמש כתשתית וכרקמת החיבור בין המערכת הפיננסית המסורתית, הריכוזית והמוסדרת, בעודה הולכת ונעשית יותר מבוזרת," אמר ליאור פרושאור, שותף כללי ואחד ממייסדי Hanaco Ventures. "בין אם מדובר בהלוואות, העברות, תשלומים ועוד, קרוס ריבר תציע לשותפותיה מסגרת מאושרת בכפוף לכללי הרגולציה כדי להגביר את מוצרי הקריפטו שלהן ולהרחיב את הפעילות באותו האופן שבו קרוס ריבר הצליחה לתמוך בצמיחה של מי שכיום מובילות את הקטגוריה עם הלוואות אישיות ו-BNPL, בין היתר."

הגיוס האחרון מגיע בעקבות מומנטום משמעותי על אף התנאים המאתגרים בשוק. בשנת 2016, קרוס ריבר גייסה בסבב ראשון בשווי 28 מיליון דולר בהובלת Battery Ventures, אנדרסין-הורוביץ ו- Ribbit Capital כדי לחזק את בסיס ההון שלה ולתמוך בשירותים עסקיים חדשים. נכון להיום, החברה גייסה מעל ל-82 מיליון דולר נטו כדי להאיץ את פיתוח תשתית הציות הרגולטורי ולהרחיב את הצוות הגלובלי שלה ליותר מ-800 עובדים.

לאתר קרוס ריבר

אודות אלדרידג’

אלדרידג’ משקיעה בעסקים ברחבי תחומי הביטוח, ניהול נכסים, טכנולוגיה, ניידות, ספורט וגיימינג, מדיה ומוזיקה, נדל"ן, וצרכנות. החברה שואפת לבנות ולהצמיח עסקים המונהגים על ידי צוותי הנהלה עם ניסיון מוכח שהפגינו מנהיגות וניסיון בהגדלת ארגונים. אלדרידג’ מבוססת בגריניץ’ שבקונטיקט, עם משרדים נוספים בבוורלי הילס, ניו יורק ולונדון. לפרטים נוספים על אלדרידג’, בקרו באתר www.eldridge.com.

אודות אנדרסין-הורוביץ

אנדרסין-הורוביץ (a16z) היא קרן הון סיכון שתומכת ביזמים אמיצים שבונים את העתיד באמצעות טכנולוגיה. החברה לא מאמינה בשלבים, ומשקיעה בחברות טכנולוגיה מההון הראשוני ועד הצמיחה, בתחומי הצרכנות, ארגון, תוספי בריאות, קריפטו, ופינטק. a16z מחזיקה בנכסים בשווי שעולה על 28.2 מיליארד דולר המנוהלים בקרנות שונות. ניתן לעיין בפורטפוליו של החברות כאן: https://a16z.com/portfolio/

אודות Hanaco Ventures

Hanaco Ventures היא קרן הון סיכון היושבת בניו יורק ובתל אביב ומשקיעה בחברות החדשות המבטיחות ביותר ברחבי עולם הטכנולוגיה בארה"ב ובישראל. Hanaco משקיעה בעיקר במייסדים מעוררי השראה אשר בונים עסקים טרנספורמטיביים ברחבי הפינטק, התוכנות הארגוניות וטכנולוגיית המזון.