מריחים הקלה בריבית: מכירות הבתים בארה”ב רשמו את העלייה החדה מזה שנה
  • נשיא ארה״ב ג'ו ביידן
  • צילום: פלאש 90, אריה לייב אברמס
הצטרפו לערוץ העדכונים שלנו

מכירות הבתים הקיימים בארה"ב זינקו ב-9.5% לעומת ינואר ל-4.38 מיליון יחידות בחודש פברואר, כך על פי נתוני איגוד המתווכים הלאומי האמריקאי. מדובר בנתון שהפתיע את הערכות האנליסטים בתחום הדיור בשוק שציפו לירידה קלה בהיקף המכירות.

נראה כי שינוי מדיניות הפד לקראת הקלה מוניטרית הגבירה את תיאבון הרוכשים, כאשר אתמול הריבית נותרה ללא שינוי בשיא של 23 שנה, אך צפויה לרדת בעוד 3 פעמים השנה. "יו"ר הפד פאוול סיפק את מה שהשווקים קיוו לשמוע. במסיבת העיתונאים שנערכה בראשותו, הוא הדגיש כי הוא ועמיתיו חוזים שלוש הפחתות ריבית השנה, למרות שהאינפלציה בארה"ב יורדת לאט יותר ממה שצפו", אמר מרקוס אלנספאך, ראש תחום הכנסה קבועה בבנק ניהול העושר יוליוס בר.

"פאוול הגן במסיבת העיתונאים על תרחיש של ’דיסאינפלציה ללא רבב’, כלומר חזרה ליציבות המחירים ללא מיתון וללא שיעורי אבטלה גבוהים יותר (אזהרתו מדצמבר מפני סיכון מיתון נעלמה). נקודת המפתח הבאה, לדעתנו, היא דוח שוק העבודה שייערך ב-5 באפריל. משמעות המסר המרגיע של פאוול היא שהמשקיעים יכולים להמשיך לחפש תשואות גבוהות יותר, כאשר גם השקעות מגזרים מסוכנים יכולות להמשיך להתקדם בטווח הקצר.