ענקית הרכב היפנית DENSO משקיעה באלקטריאון 10 מיליון דולר בהקצאה פרטית
  • צילום: אלקטריאון ויירלס, בית ינאי
הצטרפו לערוץ העדכונים שלנו

אלקטריאון וילרס הודיעה היום (א’) על השקה של 10 מיליון דולר מצד ענקית הרכב DENSO היפנית במסגרת הקצאה פרטית ובמחיר של 156.4 שקל למניה - פרמייה של 15% על מחיר הנעילה של המניה ביום המסחר האחרון.

ההשקעה הינה בהמשך להסכם שנחתם בינואר 2024 בו התחייבו החברות להיכנס לתהליך פיתוח להתאמת מערכת הטעינה האלחוטית של החברה לכלי רכב פרטיים קיימים (Aftermarket) ורכבים פרטיים חדשים שתשולב באופן אינטגרלי (Built-in), בדגש על מוכנות לייצור המוני.

דנסו הינה חברה יצרנית גלובלית של רכיבי רכב (Tier 1), המפתחת טכנולוגיה ורכיבים מתקדמים עבור כמעט כל יצרנית רכב ומביאה הכרות מעמיקה עם שוק הרכב והסטנדרטים הגבוהים הנהוגים בו, אמינות בעיצוב ובתכנון, לרבות בהיבטים של אינטגרציית חלקי רכב ברכבים מסוגים שונים, ויכולות מוכחות ומובילות שוק בכל הנוגע לייצור המוני.

הסכם השקעה זה משקף הבעת אמון משמעותית של דנסו בטכנולוגיה פורצת הדרך שפיתחה החברה ורצון וכוונת הצדדים להעמיק את שיתוף הפעולה ביניהם. ההשקעה תיעשה בדרך של הקצאה פרטית שאינה מהותית ואינה חריגה לניצעת, של 235,358 מניות רגילות של החברה ללא ערך נקוב כל אחת.

כחלק משיתוף הפעולה, דנסו מביאה הכרות מעמיקה עם שוק הרכב והסטנדרטים הגבוהים הנהוגים בו, אמינות בעיצוב ובתכנון, לרבות בהיבטים של אינטגרציית חלקי רכב ברכבים מסוגים שונים, ויכולות מוכחות ומובילות שוק בכל הנוגע לייצור המוני. יתרונות אלה מתמזגים באופן טבעי וסינרגטי עם הטכנולוגיה פורצת הדרך והמוכחת שפיתחה אלקטריאון, המאפשרת טעינה אלחוטית דינאמית וסטטית של כלי רכב מסוגים שונים.

דנסו הינה חברה יצרנית גלובלית של רכיבי רכב (Tier 1), המפתחת טכנולוגיה ורכיבים מתקדמים עבור כמעט כל יצרנית רכב ודגם הנמצא כיום על הכביש (TSE: 6902) ונסחרת לפי שווי שוק של כ- 56 מיליארד דולר. הייצור הוא בבסיס פעילותה והיא משקיעה ב-200 המתקנים שלה כדי לייצר מערכות תרמיות, מערכות הנעה, ניידות, חשמול ומערכות אלקטרוניות, כדי ליצור מקומות עבודה שמשנים את האופן שבו העולם נע.

את החברה בשוק ההון מלווה סייבל השקעות, אשר מחזיקה מניות יחד עם מחזיקים גדולים, שביניהם: ירון יעקובי, צחי חג’ג’, רן בלינקיס והמוסדי הגדול ביותר כלל ביטוח, שלאחרונה השקיע בחברה 35 מיליון שקל ואם ימיר את האופציות שלו יזרים לחברה עוד 50 מליון שקל ויהפוך לבעל עניין בחברה.