טבע רוכשת מאלרגן חברה להפצת תרופות בארה”ב ב-500 מיליון דולר
  • ארז ויגודמן
  • צילום: פלאש90, מרים אלסטר

 טבע תעשיות פרמצבטיות ואלרגן (NYSE: AGN) הודיעו היום כי הן חתמו על הסכם אשר על פיו טבע תרכוש את Anda של אלרגן, המפיצה הרביעית בגודלה של תרופות גנריות בארה"ב, תמורת 500 מיליון דולר.

"אנדה מתאימה באופן טבעי לעסק שלנו בכלל ולשרשרת האספקה שלנו בפרט," אמר סיגי אולפסון, נשיא ומנכ"ל הקבוצה הגנרית הגלובלית של טבע. "אנו מאמינים שאנדה היא חברה ייחודית, המרחיבה את ההיצע של טבע. מהלך אסטרטגי זה יאפשר לנו וללקוחותינו לשפר יכולות וגמישות, וזאת בהינתן השינויים אשר עוברת תעשיית הפארמה, והכל בכדי לספק גישה ליותר מטופלים ברחבי המדינה. בנוסף, לקוחותיהן של טבע ושל אנדה ירוויחו מיכולתינו כיצרנית התרופות הגדולה בעולם למנף יתרון לגודל."

"ההצטרפות לטבע פותחת בפני אנדה עולם של הזדמנויות חדשות, בעיקר לנוכח העובדה שניצול נכון של תרופות גנריות נשאר המפתח המרכזי להבטחת גישה רחבה למטופלים," אמר צ’רלס ד. פיליפס, נשיא ומנכ"ל אנדה. "אנו מצפים להזדמנות למנף את הרשת של טבע לטובת לקוחותינו ולטובת מטופלים ברחבי המדינה."

אנדה מפיצה מוצרים גנריים, תרופות מקור ותרופות ללא מרשם עבור יותר מ- 300 יצרנים, לרשתות בתי מרקחת ובתי מרקחת עצמאיים, לבתי חולים, בתי אבות, בתי מרקחת מדוורים, קליניקות ומשרדי רופאים ברחבי ארה"ב. עבור השנה המלאה ב- 2016 אנדה צפויה לייצר יותר ממיליארד דולר הכנסות מצד ג’. כחלק מהעסקה תרכוש טבע שלושה מרכזי הפצה באוליב ברנץ’, מיסיסיפי, ווסטון, פלורידה, וגרובפורט אוהיו, עם יותר מ- 650 עובדים בסך הכל.

אולפסון המשיך ואמר: "אנדה תמשיך לתפקד כעסק נפרד אשר ידווח ישירות לי. צירופה של אנדה ויכולתה להציע שירות ליותר ממחצית מ- 60,000 לקוחותיה בטווח זמן של 24 שעות, ובשילוב עם ההיצע שלנו, יאפשר לנו לספק שירות טוב אף יותר ללקוחותינו."

סגירת העסקה כפופה לאישור הגבלים עסקיים ולהשלמת תנאים אחרים. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2016.