גניגר השלימה את העסקה להקמת מיזם משותף במרוקו
  • צילום: depositphotos

אחרי שתושבי ההרחבה בקיבוץ התנגדו להקמת קו ייצור, ולאחר סגירת קו הייצור ההפסדי בנאות מרדכי, יצרנית יריעות הפלסטיק לחקלאות, חברת גניגר, השלימה את העסקה להקמת מיזם משותף במרוקו.

גניגר דיווחה הבוקר (ה’) על השלמת העסקה לקמת מפעל ייצור יריעות לחממות וכיסויי קרקע עם זרוע ייצור של אחת מהחברות המובילות במרוקו בתחום ההפצה של תשומות חקלאיות. החברות הקימו חברה משותפת במרוקו כאשר גניגר תחזיק ב-49.99% מהמניות, והיתרה תחזיק החברה המרוקאית, אך החברות יזכו לדבידנדים בחלקים שווים.

עלות המיזם מוערכת בכ-10 מיליון דולר, כאשר החברות יישוא בהוצאות בחלקים שווים. בחברה מניחים כי בניצול של יכולת הייצור המקסימלית של המפעל הוא צפוי להניב תוצרת שמכירותיה יגיעו ל-15 מיליון דולר, בהתבסס על מחירי המכירה כיום.

בהתאם להסכם בעלי המניות, דירקטוריון החברה המשותפת ימנה 4 חברים, מתוכם 2 חברים ימונו על פי הצעת החברה ו-2 חברים על פי הצעת השותף. כל עוד החברה תיוותר בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה המשותפת, אחד מהדירקטורים שימונו על פי הצעתה ישמש כיו"ר הדירקטוריון של החברה המשותפת, כאשר השותף יהא רשאי להתנגד לזהות היו"ר המוצע.

חברת גניגר, שהוקמה ב-1970, מייצרת יריעות חכמות לתחומים שונים, ופתרונות המותאמים לתחום החקלאות. החברה מעסיקה כ-500 עובדים במספר אתרי יצור בישראל ובאיטליה, הודו וברזיל.

המהלך מגיע בהמשך להפשרת היחסים בין ישראל למרוקו, כאשר בשנים האחרונות היקף גדל והולך של גידולים חקלאיים עובר ממדינות אירופה למדינות באפריקה ולמרוקו בפרט ההווה פוטנציאל להתפתחות עתידית של גניגר.